A Milli Takımımız bugün deplasmanda Faroe Adaları ile karşılaştı. Mücadele 2-1 skor ile biterken A Milli Futbol Takımı sahadan mağlup ayrıldı. Teknik Direktöür Stefan Kuntz maç sonu açıklamalarda bulundu.

FdhRNt5XoAIZOfQ

Dünya Kupası'nda Arjantin'e soğuk duş! Dünya Kupası'nda Arjantin'e soğuk duş!

Stefan Kuntz, "Eleştirileri haklı buluyorum. Takımımı ve oyuncularımı suçlamayacağım. Daha çok isteyen, mücadele eden bir rakibe karşı oynadık. Daha önce yumruk yemiştik, bu sefer nakavt olduk. Pes etmeyeceğiz. Bahane üretmemek lazım ancak hiçbir milli takım 10-11 tane en kaliteli oyuncusunu kaybederse onların yerine başka oyuncular koyması zor oluyor. Keşke takım olarak daha çok bir araya gelerek antrenman yapabilsek. Play-off'a kaldık, şanssızlık yaşadık. Portekiz karşısında penaltıyı atabilseydik başka olacaktı. Uluslar Ligi'nde B Ligi'ne yükseldik. Bunları unutmamak lazım. Ben Stefan Kuntz olarak asla pes etmem. Pes de etmeyeceğim. Bu durum beni daha da fazla motive etti." ifadelerini kullandı.

"Gerçeklerle yüzleşmemiz lazım"

 'Ayrılık kararı çıkabilir mi?' sorunsuna Stefan Kuntz:

"Şu anda teknik direktör değişikliğinden söz etmek çok kolay. Gerçeklerle yüzleşmemiz lazım. Türk Milli Takımı'nın şu anki durumu bu. Asla vazgeçmeyeceğim. Bu durum, beni daha fazla motive etti." cevabını verdi.