Akyazı açılışı yerel basında ses getirdi!

banner4
19 Aralık 2016 Pazartesi 06:20
Akyazı açılışı yerel basında ses getirdi!
banner38

GÜNEBAKIŞ / MUHTEŞEM STADA MUHTEŞEM AÇILIŞ

9 Yıl Önce Konuşuldu 

2007 YILINDAdönemin Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak döneminde gündeme gelen, uzun süren tartışmalar sonucu yapımına karar verilen Akyazı Stadyumu tam 9 yıl sonra hayat bulabildi. Deniz dolgusu süreci proje ihaleleri ve dolgu sonrası 24 Kasım 2013’te temeli atılan tesisin inşaatı tam 3 yılda bitirilebildi. Türkiye’nin kendini temizleme ve hava kirliliğini giderme özelliği taşıyan ilk stadyumu oldu. 

Şenol Güneş Adı Verildi

AÇILIŞI, stadyumun yapılışında en büyük emeği olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Erdoğan hem kompleksin hem stadyumun adını ‘Şenol Güneş Stadı’ olarak ilan etti. 40 bin kişilik stadyum dün yaklaşık 40 bin Trabzonlunun heyecanlı katılımıyla açıldı. Şehit cenazelerinin gölgesinde açılan stadyumun açılışı Kuran-ı Kerim’le ve İl Müftüsü’nün duasıyla yapıldı.

Usta: Nice 50 Yıllara

AÇILIŞTA ilk olarak Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta konuştu ve şunları söyledi: “Nice 50 yıllara hep birlikte gireceğiz. Bu muhteşem stadı şehrimize, ülkemize kazandıran tabii ki Cumhurbaşkanımızın çok önemli payı var. Minnetarız Cumhurbaşkanım. Sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu güzel tesislerde sizlerde birlik nice şampiyonluklara imza atacağız. Sizleri bu muhteşem stadı alkışlamaya davet ediyorum.”

Albayrak Teşekkür Etti

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar bakanı Berat Albayrak stadyumun Trabzon ve Türkiye için önemli olduğunu belirterek “Bu stadın temellerinin atıldığı ilk günden bu yana ne kadar büyük mücadele verildiğinin en yakın şahidi olarak Sayın Cumhurbaşkanına bir Trabzonlu ve Trabzonsporlu olarak sonsuz şükranlarımı iletiyorum. Eğer Cumhurbaşkanımız olmasaydı Trabzon’a böyle bir stat kazandırılamazdı.” dedi.

 Bir İradenin Eseri

İÇİŞLERİ  Bakanı Süleyman Soylu da Cumhurbakanı’na şükranlarını ileterek “Burası sizin iradenizin eseridir. Size çok teşekkür ediyoruz. Sizin talimatlarınızla bu stadı bu hale getiren herkese teşekkür ediyoruz.  İnşallah sizi mahcup etmeyeceğiz. Buradan şampiyonluklar, centilmenlikler, insanlık ve dostluklar çıkaracağız. Bugün sizin misafiriniz olan şehrimizi onurlandıran Katar Emiri ve bakanlarına hoş geldiniz diyorum.” dedi.

Şenol Güneş’e Övgü

YOĞUN sevgi seli ve tezahüratlar arasında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İçinde bulunduğumuz kompleks Şenol Güneş kompleksi. Şenol Güneş kardeşimizle biz dünya üçüncülüğü kazandık. Milli takımımızın kaleciliğini, kaptanlığını yaptı. Trabzonspor'un kalecisiydi. Arkadaşlarımla yaptığım değerlendirmeler neticesinde stadın adını Şenol Güneş yapmayı kararlaştırdık.” dedi. 

 

KARADENİZ / Akyazı’dan tüm dünyaya yükselen ses: ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

Yeni stadın açılışını Katar Emiri ile birlikte Kur’an okunarak yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde hain saldırılar vardı. Erdoğan, “Alçak bomba saldırısı bugünkü sevincimizi gölgeledi. İstediğiniz kadar terör estirin, bu milleti asla bölemeyeceksiniz. Ne dedik? Hep birlikte Türkiye olacağız” dedi. 

ERDOĞAN NELER SÖYLEDİ

“Alçak bomba saldırısı bugünkü sevincimizi gölgeledi. Bugünkü programımız farklıydı. İşin eğlence faslını bir kenara koyduk, dedik ki, 'İnşallah eğlenceleri farklı bir zamanda yaparız. Ama bu acımıza gölge düşürmeyiz dedik.”

HEP BİRLİKTE TÜRKİYE

“Terörün amacı ülkemizi kısır gündemine hapsetmektir. Biz bu tuzağa düşmeyeceğiz. İstediğiniz kadar terör estirin, bu milleti asla bölemeyeceksiniz. Bu yolda hep beraber bizler can vermeye hazırız, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ne dedik? Hep birlikte Türkiye olacağız.”

DEV PROJELERE DEVAM

“Terörle mücadelemizi kararlılıkla yürütürken projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz. İnşallah salı günü Avrasya Tüneli'nin de açılışını yapacağız. Denizin altından inşallah Avrupa'dan Asya'ya çift katlı tünelden araçlar geçmeye başlayacak. ”

Taraftarlar iki bakanımız Soylu ve Albayrak’ı “Trabzon sizinle gurur duyuyor” diyerek bağrına bastı.

Sonuna Kadar Destek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, açılışta yaptığı konuşmada, “Bu stadın temellerinin atıldığı ilk günden bu yana ne kadar büyük mücadele verildiğinin en yakın şahidi olarak Sayın Cumhurbaşkanına sonsuz şükranlarımı iletiyorum” dedi.

Bordo-Mavili taraftarlara da seslenen Albayrak, şöyle devam etti: “Bundan sonra siz kıymetli hemşehrilerime düşen 50 yıllık tarihiyle bu stadı doldurarak Avrupa’da ve dünyada Trabzonspor’umuzun tarihi başarılara imza atması için destek olmaktır.”

İnsan Ölür Kalır Eseri

Açılışta taraftarların büyük sevgisiyle karşılaşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a övgü dolu sözler sarf ederek, “Burası sizin kararlılığınızın, iradenizin eseridir’ dedi.

Akyazı Stadı'nın açılışına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti. Soylu, "Sayın Cumhurbaşkanım, sadece bize öğretmediniz, bizden sonrakilere de öğretiyorsunuz. Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Ortaya koyduğunuz iradeyle gelecek adına özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı bizden sonrakilere de öğretiyorsunuz. Size şükran sunuyoruz. Burası sizin kararlılığınızın, iradenizin eseridir. Sizin talimatlarınızla bu stadı bu hale getirenlere teşekkür ediyoruz. Allah hayırlı ve uğurlu etsin, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" dedi.

 

TAKA / AKYAZI STADI TRABZONSPOR'A YENİ ŞAMPİYONLUKLAR İÇİN KUCAK AÇTI

3 YILDA TAMAMLANDI

Akyazı Stadyumu’nun 2013 yılında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla temelleri atıldı. Trabzonspor’un 230 milyon liraya mal olan 41.461 kişilik yeni stadyumu 3 yılın ardından tamamlandı.

GÖRKEMLİ TÖREN

Trabzonlular tarafından sabırsızlıkla beklenen yeni stadyum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Devleti Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani’nin katılımıyla gerçekleştirilen görkemli bir törenle dün açıldı.

ŞENOL GÜNEŞ STADI

Cumhurbaflkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şuanda içinde bulunduğumuz kompleks Şenol Güneş Kompleksi. Şenol Güneş kardeşimizle biz Dünya 3.lüğü kazandık. Milli takımımızın yıllarca kaleciliğini, kaptanlığını yaptı. Efsane Trabzonspor’un kalecisiydi. Stadın adını da Şenol Güneş yapmaya karar verdik. Marifet iltifata tabidir. Biz bu ülkede emeği olan insanları ödüllendirmesini bilen bir milletiz.

YATIRIMLAR SÜRECEK

Bugün yaptığımız toplantıda Katar’la 15 anlaşmayı imzaladık. İlk toplantı Katar’da idi orada 17 imza atmıştık. Bu attığımız imzalarla yeni adımlar atıyoruz. Bunlardan Trabzon’da nasibini alacak. Bugün helikopterle Trabzon’u dolaşırken Katar Emiri’de hayran kaldı. Oteller yapmaya da hazır olduklarının müjdesini verdiler. Trabzon’a yeni yatırımlar kazandıracağımızı da belirtmek istiyorum” dedi.

BERAT ALBAYRAK: GURURLUYUZ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, “Bu stat Trabzon için değil Türkiye için Türk sporu için çok önemlidir.  Trabzon Türk sporu ve futbolu için ne kadar büyük bir anlam ifade etiği tüm Türkiye olarak biliyoruz. Bir Trabzonlu olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyorum.”

MAHCUP ETMEYECEĞİZ

içişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitap ederek, “Size minnettarız. Burası sizin kararlılığınızın eseri, sizin iradenizin eseridir. Bu stadı bu hale getirenlere teşekkür ediyoruz. Buradan şampiyonluklar, insanlık ve dostluk çıkaracağız. Sizi mahcup etmeyeceğiz” dedi.

 

İLKHABER / AKYAZI'YA GÖRKEMLİ AÇILIŞ: HAYIRLI OLSUN

Trabzonspor’un Akyazı’daki yeni stadının açılışını Katar Emiri Al Sani ile birlikte gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, stada ve komplekse Şenol Güneş isminin verildiğini açıkladı. Açılışa yaklaşık 35 bin kişi katıldı .

TRİBÜNLER TIKLIM TIKLIMDI

Trabzon dün gece muhteşem bir açılış törenine ev sahipliği yaptı. Akyazı Stadyumu’nun açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamed Al Sani ve bakanlar tarafından gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akyazı Spor Kompleksi ve stada Şenol Güneş isminin verildiğini açıkladı.

GÜNEŞ’LE DÜNYA 3’ÜNCÜLÜĞÜ

Yaklaşık 35 bin kişinin katıldığı törende konuşan Erdoğan, “Şenol Güneş kardeşimizle biz dünya üçüncülüğünü kazandık. Milli takımımızın kaleciliğini, kaptanlığını yaptı. Trabzonspor’un çok güçlü olduğu dönemlerde kalecisiydi. Stadın adını Şenol Güneş yapmayı kararlaştırdık” dedi. 


SON NOKTA / GURUR ABİDESİ

Trabzonspor’un 41 bin 461 koltuk kapasiteli yeni stadı görkemli bir törenle açıldı. Açılış kurdelesini kesen Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Marifet iltifata tabidir’ diyerek stadın adını, “Şenol Güneş Stadı” olarak açıkladı.

TARİHİ BİR GÜNE TANIK OLDUK

Trabzon tarihi günlerinden birini yaşadı. Trabzonspor Türkiye’de ilkleri içerisinde barındıran bir stada kavuştu. Trabzonspor'un 41 bin 461 koltuk kapasiteli yeni stadı görkemli bir törenle hizmete girdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın stada gelmesinin ardından 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı. İstiklal Marşımız çalınırken tribünlerden “Şehitler ölmez vatan bölünmez” tezahüratları yapılırken, asker ve polislere çiçekler verildi. Şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okundu. 

TRABZON'UMUZA ARMAĞAN...

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Akyazı'daki spor kompleksine de stada da Şenol Güneş adının verildiğini söyledi. Güneş’in Türkiye için önemli bir isim olduğunu belirten Erdoğan, “Bizde güzel bir söz vardır. Marifet iltifata tabiidir. Biz bu ülkede emeği olanları ödüllendirmesini bilen bir milletiz. Açılışını yaptığımız bu muhteşem eserde emeği olan arkadaşlarım var. Bugün burada sadece stadın açılışını yapmıyoruz. Birçok yatırımın açılışını da yapıyoruz. Hepsi Trabzon'umuza armağan olsun” dedi. 

BU MİLLETİ BÖLEMEYECEKSİNİZ

Terörün amaçlarından biri ülkemizi ve milletimizi asıl amacından ve görevlerinden vazgeçirip kendi gündemine çekmek” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İsteğiniz kadar terör estirin. Bu milleti asla bölemeyeceksiniz. Ben inanıyorum ki onlar teröre koştukça benim milletim birliğe koşacak. Daha güçlü olacağız. Ve bunlardan tek kişi  kalmayıncaya kadar devam edeceğiz. Şehitlerimiz ve gazilerimiz bu ülkemizi yeniden bir araya getirme mücadelesinin beratlarıdır. Her bir şehidimizin hatırası yüreğimizde yaşayacak” diye konuştu.

BİR TRABZONSPORLU OLARAK

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ise, “Sayın Cumhurbaşkanımıza bir Trabzonlu ve Trabzonsporlu olarak sonsuz şükranlarımı iletiyorum. Bir hemşeriniz olarak söylüyorum, eğer Cumhurbaşkanımız olmasaydı böyle bir stadı Trabzon’umuza kazandırmamız mümkün olmazdı” diye konuştu.

SOYLU: İNSAN ÖLÜR KALIR ESERİ

Akyazı Stadı’nın açılışında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Sayın Cumhurbaşkanım sadece bize öğretmediniz bizden sonrakilere de öğretiyorsunuz. Sizin bir sözünüz var; Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Ortaya koyduğunuz irade gelecek adına özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı bizden sonrakilere de öğretiyorsunuz. Biz size şükran borçluyuz. Burası sizin kararlılığınızın iradenizin eseridir. Sizin talimatlarınızla bu stadı bu hale getirenlere teşekkür ediyoruz. Allah hayırlı ve uğurlu etsin emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

     

Son Güncelleme: 19.12.2016 06:45
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.