Trabzonspor'da bir ayrılık daha! Djaniny gidiyor mu? Trabzonspor'da bir ayrılık daha! Djaniny gidiyor mu?

Avusturya'da yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor,İtalyan ekibi Torino FC ile hazırlık maçında bugün 19.00’da karşılaştı. Fırtına üçüncü hazırlık maçında hedefine ulaşamadı. Karşılama Torino'nun 3-0 üstünlüğü ile son buldu. 

Karşılaşma ardından aspor ekranların değerlendirmelerde bulunan spor yorumcusu Burak Kural, maçtaki hatalara dikkat çekti.

FYXixinXEAEws6E

Teknik Direktör Abdullah Avcı'nın Marek Hamsik’e maç sırasında yaptığı hatalarda dikkat çekmesi gereken hususslar olduğunu belirten Kural, "Hamsik hafif bir sakatlık geçirdi. İkinci devre Bakasetas ile birlikte ciddi düşüş yaşadı. Zaten Trabzonspor üst üste 4 maç galip gelemedi öyle hatırlıyorum. O dönem bu oyuncuların performanslarının düşmesi ile kesiştiğinden dolayı bu puanlar kaybedildi. Dolayısıyla Hamsik’in bir sene daha yaş aldığını düşünelim onunla ayrıca ilgilenmek, konuşmak ve özellikle ilk geldiği sezonu sezonun ilk devresinde oynadığı gibi performansı yükseltmesi gerektiğini aktarmak lazım.” eleştirilerinde bulundu.

"Mutlaka transfer gerekiyor"

Eleştirilerin devamında Kural şu ifadeleri kullandı: "Merkez orta sahada Bakasetas, Hamsik ve Abdülkadir Ömür var. Ama özellikle hedef Şampiyonlar ligiyse mutlaka oraya bir transfer gerekiyor demiştim. Hamsik toparlayacaktır. Buradaki hatalarla ilgili değil ama Şampiyonlar ligi, lig ve kupa üçünü yöneteceğiniz zaman mutlaka orayı zenginleştirmeniz gerekiyor. Bakasetas, Abdülkadir inişli çıkışlı Hamsik’in yaşı… Bir oyuncu ister o kısma.”