“Trabzon’daki öğrencilerin İstanbul’dakiler kadar değeri yok mu?”

Saadet Partisi Ortahisar İlçe Başkanı Burak Turhan, Büyükşehir Belediyesinin ulaşıma yaptığı zamları eleştirdi. Turhan, İstanbul’da AKP’li meclis üyelerinin öğrenci zammına karşı çıktığını hatırlatarak “Trabzon’daki öğrencinin İstanbul’daki öğrenci kadar kıymeti yok mu?” diye sordu. Turhan,

Otobüs Ücretleri Minibüs Ücretlerine Yaklaştı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından ulaşıma yapılan zamlarla ilgili bir basın açıklaması yayınladı. Turhan’ın açıklaması şu şekilde: “Trabzon Büyükşehir Belediyesi, suya yapılan yüzde 47’lik zammın ardından ulaşıma da zam yaptı. Şehir içi tam yolcu biniş fiyatı 3,75 TL’ye, öğrenci biniş fiyatı ise 2,00 TL’ye çıktı. Akçaabat ve Yomra ilçemizde ise tam yolcu biniş fiyatı 5,00 TL, öğrenci biniş fiyatı 3,00 TL oldu. Bu zamların ardından otobüs ücretleri neredeyse dolmuş ücretlerine yaklaştı. Otobüsler zaten balık istifi! İnsanlar, bilhassa dar gelirliler ve öğrenciler, neden otobüsü tercih ediyor? Ayakta yolculuk yapmak için değil herhalde. Dolmuşa göre daha ucuz olduğu için. Şimdi o imkan da kalmadı.”

Trabzon İnşaatçılar ve Emlakçılar Odasından vatandaşlara uyarı Trabzon İnşaatçılar ve Emlakçılar Odasından vatandaşlara uyarı

İSTANBUL’DA ÖĞRENCİYİ DÜŞÜNENLER, TRABZON’DA UNUTMUŞ GÖZÜKÜYOR

“İstanbul’da ulaşıma zam gündeme geldiğinde AKP’li ve MHP’li meclis üyeleri buna karşı çıkmıştı. Trabzon’da ise bu zam savunuluyor. Demek ki mesele halk ya da öğrenci meselesi değilmiş! Buradan sormak istiyorum, Trabzon’daki öğrencinin İstanbul’daki öğrenci kadar kıymeti yok mu?”

İNSANLAR ARTIK KURUŞUN HESABINI YAPIYOR, BU TABLO AKP İKTİDARININ ESERİDİR

“Sayın Zorluoğlu yapılan zammı “1,5 TL olan öğrenci biniş fiyatına yalnızca 0,50 kuruşluk bir artış uygulayarak öğrenci dostu şehir olma özelliğimizi de sürdürüyoruz” diyerek savunuyor! Sizin yalnızca 50 kuruşçuk dediğiniz zam yüzde 25’e tekabül ediyor. Sayın Zorluoğlu, size göre, yani kamunun kaynaklarının kullananlara göre ’50 kuruşçuk’ bir yekün teşkil etmeyebilir ama ekonomik krizle perişan olan halkımız artık kuruşun hesabını yapıyor. Maalesef Türkiye bu günleri de görmüştür ve bu tablo, AKP iktidarının eseridir.”

BELEDİYE, MALİYET HESABINI REKLAM VE İSRAFTA YAPMALIDIR

“Belediye yönetimi artan maliyetleri gerekçe gösteriyor. İyi de maliyetlerin artışının sorumlusu halk mıdır, öğrenci midir? Bunun tek sorumlusu sizin partinizdir, iktidarınızdır. Eğer maliyet hesabı yapıyorsanız, gereksiz reklam harcamalarını ve israfı bırakın. Belediyelerin mülklerini satmak yerine gelir getirici yatırımlar yapın. Özelleştirmelerle kamuyu iyice zayıflattınız, haliyle devletin elinde ekonomi politikası uygulayacak ne araç ne de imkan bıraktınız. Devleti, halkı serbest piyasaya teslim ettiniz, hareket edemeyecek hale getirdiniz. Bu işin tek çözümü sandıktır ve halkımızın yeni bir yönetime kavuşmasıdır.”