Türkiye terörle mücadelesinde çok önemli bir noktaya geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Terörle Mücadele Çalıştayında gelinen noktayı ayrıntılarıyla anlattı. Türkiye sınırları içerisinde ve dağlarda sadece 156 teröristin kaldığını, onların da fareler gibi deliklerinden çıkamadığını söyledi. 2022 yılını terörle mücadelenin zirvesi olarak nitelendiren Bakan Soylu, “156 rakamını basit görmeyiniz. Hiç şüpheniz olmasın. İpi biraz gevşetirsek, mücadelede biraz rehavete kapılırsak bunu çok değil iki ayda 5 bin yaparlar. Silah verirler, eleman gönderirler. Bu ülkeyi tekrar eski günlerine döndürürler.” dedi. Daha 5 yıl önce, 2014-15 yıllarında PKK’nın HDP ile işbirliği yaparak 5 bin 550 kişiyi dağa çıkardığını hatırlatan Soylu, “Bu say geçen yıl 53 bu yıl ise 51’e düştü. Şimdi yeni bir tezgâh peşindeler. 500 kişilik bir liste yaptılar. Bu 500 kişilik listeyi Türkiye’de kendi yandaşlarına ve beraber kirli yolculuk yaptıklarına gönderdiler. Onları dağa istiyorlar. Buradan onlara sesleniyorum. Türkiye artık eski Türkiye değil. Allah’a yemin olsun ki kafanıza çökeriz. Bu ülkenin evlatlarının, çocuklarının yakasından düşün. TBMM’ye girmekle de terörist sıfatı üzerinizden kaybolmaz. Bunu da bilmenizi isteriz.” dedi.

Bakan Soylu, bu açıklamalarıyla son günlerde kamuoyunun gündemin oturan iki olay üzerinden vatandaşlara hatırlatmada bulundu. gönderme yaptı. Bunlardan biri 2017 yılında Adıyaman’da PKK’ya yönelik operasyonlarda etkisiz hale getirilen terörist Volkan Bora’nın sevgilisi ve halen Milletvekili Semra Güzel’e… “Milletvekili olman terörist olmanı ortadan kaldırmaz.” diyerek… İkincisi ise İstanbul Büyükşehir Belediyesine Ekrem İmamoğlu tarafından işe alınan ve muhtarlık dairesinde şube müdürü olarak çalıştırılan terörist Sevtap Ayman ile ilgili. İBB yöneticileri Ayman’ı savunup masum olarak gösterirken garip ifadeler kullandılar: “Sevtap Ayman, bir kadın… Sevtap Ayman bir anne… Varsa bir suç çıkarın ortaya.” Bunun üzerine Sevtap Ayman’ın 2011-12 yıllarında terör örgütünün üst düzey mensuplarının eylem talimatlarını almak üzere bizzat Kandil’e gittiği ve halen savcılıktaki iddianamede bunun delillendirildiği dile getirildi. 

Ancak CHP ve İYİ Parti HDP ile ittifaka öylesine mahkûm olmuşlar ki bu mahkumiyet söz konusu vatan bile olsa değişmiyor. HDP’yi meşrulaştırmak adına PKK iltisaklı yüzlerce kişinin işe alınması bile görmezden geliniyor. Dahası bu isimler “Kadın, anne” denerek savunuluyor. savunuluyor. Teröristin erkeği kadını olmaz. Teröristin annesi babası da olmaz Çünkü terörist kadın erkek, anne baba ayrımı yapmadan ve çocuk demeden adam öldürür. Terörist teröristtir. Ne yazık ki dağda PKK bitirilirken şehirde HDPKK meşrulaştırılıyor. Bu meşrulaştırma işlemi iktidar olabilme adına yapılıyor. İstanbul gibi bir kentte ve büyükşehir belediyesinde muhtarlık payesi gibi bir birimde PKK iltisaklı bir teröristin olması ne demektir? İşte az önce Bakan Soylu’nun uyarısına dönüyoruz. PKK’nın yeni tetikçi eller üreterek şehirlerde eylem planladığını söylüyor. Muhtarlık şubesinde PKK iltisaklı bir terörist görev yaparken tetikçilerin diledikleri isme eylem yapması çok mu zor? Bakan Soylu, HDP destekli CHP-İYİ Parti iktidarında neler olabileceğini de vatandaşa hatırlatıyor.