İngiltere takımlarından Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Hull City'i çalıştıran Şota Arveladze takım ile yollarını ayırdı.

Hull City Teknik Direktörü Şota Arveladze 30 Eylül 2022 Cuma gününün en çok araştırılan isimleri arasında yer alıyor. Bilindiği üzere Şota, Acun Ilıcalı, Hull City'yi satın aldıktan sonra İngiliz ekibinin teknik direktörlüğüne getirilmişti. Hull City, Swansea City yenildi ve deneyimli teknik direktör bu mağlubiyet sonrası Acun Ilıcalı ile görüşme gerçekleştirdi. Olaya ilişkin flaş bir gelişme yaşandı.Peki, Şota, Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Hull City'den ayrıldı mı? Şota Arveladze kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Şota25 (4)

ŞOTA, HULL CITY'DEN AYRILDI MI?

Şota Arveladze'nin çalıştırdığı ve ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Hull City, ligdeki son dört maçından da mağlubiyetle ayrıldı. Şota Arveladze'ye Acun Ilıcalı ile yaptığı toplantı soruldu. Gürcü teknik direktör konuya ilişkin açıklamada bulundu.

Şota25 (2)

HULL CITY TEKNİK DİREKTÖRÜ ŞOTA, ACUN ILICALI İLE NE KONUŞTU?

Şota Arveladze yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Her zaman yaptığımız görüşmeyi yaptık. Ne yapabilirim veya ne düşünüyorum konusunda görüştük. Konu geçmişle ilgili değildi. Kimse geçmişle ilgili düşünceleri dinlemek istemiyor. Medya, buraya birisini getirme konusunda meşgul." Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu İngiltere Championship ekibi Hull City, Şota Arveladze ile yollarını ayırdıklarını açıkladı.

Şota25 (1)

ŞOTA ARVELADZE KİMDİR?

Şota Arveladze 22 Şubat 1973 yılında Tiflis'te dünyaya geldi. Gürcü teknik direktör geçmişte forvet mevkiinde oynamış eski futbolcuydu. Kardeşleri Arçil ve Revaz da futbol oynamıştır.

Şota25 (3)

Dünya Kupasını kim alır? İşte açıklanan oranlar Dünya Kupasını kim alır? İşte açıklanan oranlar

Şota Arveladze; son olarak Acun Ilıcalı'nın satın aldığı İngiltere Championship ekiplerinden Hull City takımının teknik direktörü olarak görev alıyordu. Şota'nın oğlu Giorgi Arveladze de bir futbolcudur.

ŞOTA ARVELADZE HANGİ TAKIMLARI ÇALIŞTIRDI?

Teknik direktörlük kariyeri:

2008-2010 Alkmaar (yardımcı antrenör)
2010-2012 Kayserispor
2012-2015 Kasımpaşa
2015 Trabzonspor
2016-2017 Makkabi Tel Aviv
2017-2020 Pahtakor Taşkent
2022- Hull City