Ordu’daki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreninde yaptığı konuşma ardından Korgan Kaymakamlığı görevinden açığa alınan Rizeli Miraç Akbulut hakkındaki soruşturma tamamlandı. Akbulut, Bartın Vali Yardımcısı olarak görevlendirildi. Akbulut kararı sosyal medyadan duyurdu, Rize’den de destek geldi.

Ordu’daki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreninde yaptığı konuşma ardından Korgan Kaymakamlığı görevinden açığa alınan Rizeli Miraç Akbulut hakkındaki soruşturma tamamlandı. Akbulut, Bartın Vali Yardımcısı olarak görevlendirildi. Akbulut, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin kazanımları anlatıp Atatürk’ün, “Türkiye şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar, memleketi olamaz. En doğru en hakiki tarikat medeniyet tarikatıdır” ifadelerini aktarmıştı.  Ordu Valiliği, Akbulut'un “görevin sorumluluğu ile bağdaşmayacak şekildeki tutumu nedeniyle soruşturmanın selameti açısından görevinden uzaklaştırıldığını” açıklamıştı. Miraç Akbulut, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama, hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını ve Bartın Vali Yardımcısı olarak görevlendirildiğini bildirdi. Akbulut, “01/11/2021 tarihinde başlatılan soruşturma sonucunda hakkımda uygulanan görevden uzaklaştırma kararı kaldırılmış olup, Bartın Vali Yardımcısı olarak görevlendirmem yapılmıştır. Bu süreçte güzel düşünce ve sözlerini esirgemeyen tüm yurttaşlara teşekkür ederim.” dedi.

BABA OCAĞINDA SEVİNÇ YARATTI

Akbulut’un Vali Yardımcısı olarak görevlendirilmesi kararı memleketi Rize’de de memnuniyetle karşılandı. Kararı olumlu karşılayanlardan biri de İYİ Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Akyıldız Özyanık oldu. Başkan Özyanık, “Rizeli hemşehrimiz Kaymakam Miraç Akbulut görev yaptığı Korgan’da Cumhuriyet Bayramımızı halkımızla birlikte coşkuyla kutlanmasını sağlamıştı. Rahatsız olanlar asılsız iddialarla kendisine zarar vermeye çalıştılar. Bu ülkenin dürüst idarecilere ihtiyacı var. Her zaman yanındayız.” ifadelerini kullandı.