Süper Lig'de gol kralı olduktan sonra kariyerinde düşüşe geçen Sörloth Türkiye ligi için itirafta bulundu.

Çaykur Rizespor Ofspor'un yıldız oyuncusuna kancayı taktı Çaykur Rizespor Ofspor'un yıldız oyuncusuna kancayı taktı

Son olarak Real Sociedad'da forma giyen Alexander Sörloth, Türkiye'yi ve Süper Lig'i özlediğini söyledi. Norveçli golcü, transfer iddiaları hakkında da konuştu. Real Sociedad'da sezonu kiralık olarak tamamlayan Alexander Sörloth, Norveç'te basına açıklamalarda bulundu.

sorloth-icin-aciklama-geldi-super-lige-geri-donuyor

Süper Lig'de Trabzonspor forması giydiği dönemle ilgili Sörloth, "Her transfer döneminde büyük bir kargaşa varmış gibi gözüküyor. İnanılmaz bir futbol ülkesi. Orda geçirdiğim dönemle ilgili çok güzel anılarım var. Maç günleri kesinlikle büyüleyiciydi. Bu, hâlâ özlediğim bir şey. Mücadele ve tezahüratlar... Zorlu bir deneyimdi." açıklamasında bulundu.

sorloth transfer trabzonspor

Transfer durumuna ilişkin de konuşan Norveçli golcü, "Süper Lig'e geri dönmek ister misin?" sorusuna, "Ben buna cevap verince ortalık karışıyor. Bu konuyu henüz düşünmedim." yanıtını verdi.

sörloth 22-1

Sörloth ayrıca, "Benim için en önemli şey, istendiğimi hissettiğim ve takımda önemli bir rol alacağıma dair iyi sinyaller aldığım bir yerde oynamak. Real Sociedad, Leipzig ya da bir başka yer. Ama birkaç yıldan fazla oynayabileceğim bir takımda olmak güzel olur. Tekrar kiralanmak değil, kalıcı olarak ayrılmayı istiyorum." dedi.