Emeklilerin ve kamu çalışanlarının merakla beklediği zam haberi açıklandı.

Türkiye'de milyonlarca vatandaşın beklediği haber geldi. 6 aylık enflasyon verilerinin açıklanmasıyla birlikte memur ve memur emeklilerine yapılacak artış oranı yüzde 41,69 oldu. En düşük memur maaşı 9 bin TL olurken, emekli memurların emekli maaşı 6 bin TL'ye yükseldi.

Asgari ücretteki artışın ardından memur ve emekli memur vatandaşları zam haberi bekliyordu. 6 aylık enflasyon oranına göre, zam alan memur ve memur emekli vatandaşlardan alınacak zam oranı belirlendi. Buna göre, 6 aylık enflasyon verilerinin açıklanmasıyla birlikte memur ve memur emeklilerine yapılacak artış oranı yüzde 41,69 oldu.

Yeni zamlarla en düşük memur maaşı 9 bin TL'ye, emekli memurların maaşı ise 6 bin TL'ye yükseldi.

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLERİ ZAM ORANI 42,35

SSK ve Bağ-Kur emeklileri de yılda iki kez emekli maaşlarına zam alıyor. Bu oran 6 aylık enflasyon rakamına göre belirlenmektedir. Buna göre, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yüzde 42,35 zam yapılacak.

Memurlar ve memur emeklileri yılda iki kez maaş artışı almış oldular. Artış oranları toplu sözleşmeye göre önceden belirlenir ve aradaki farkın son 6 aylık enflasyon nedeniyle oluşması halinde maaş artışına yansıtılır.

Dar gelirliye müjdeli haber! 7.200 TL'lik yardım... Dar gelirliye müjdeli haber! 7.200 TL'lik yardım...

Memurlar Ocak ayında yüzde 7,5 zam aldı.