Sınava ilişkin skandal iddiaların ortaya çıkması üzerine, Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu’na inceleme talimatı verildi. Bu kapsamda, 3 Ağustos 2022 tarihli Resmi Gazete’de Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün’ün görevden alındığı yayımlandı.

MSB acı haberi açıkladı! 4 Mehmetçiğimiz şehit oldu MSB acı haberi açıkladı! 4 Mehmetçiğimiz şehit oldu

Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (KPSS) pazar günü gerçekleştirilmesinden sonra Ölçme, Seçme ve Yerleştirme  Merkezi (ÖSYM), sınav cevap anahtarının belli bir kısmını açıkladı. ÖSYM’nin paylaştığı sorularla karşılaştırma yapan bazı adaylar, ilginç bir sonuçla karşılaştı. Bir yayınevinin hazırladığı sorular ile ÖSYM tarafından hazırlanan sınavdaki soruların uyuştuğu iddia edildi. Sosyal medya üzerinde konuşulmaya başlanan iddia bir anda Türkiye’nin gündemi oldu.

KPSS’DEKİ SKANDAL İDDİALARININ ARDINDAN ÖSYM BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI

Gündemdeki konuya ilişkin ÖSYM’nin asılsız iddialar açıklaması yapmasının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Denetleme Kurulu’na talimat vererek sürecin araştırılmasını istemişti. Bu kapsamda, ÖSYM Başkanı Halis Aygün, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle görevden alındı.

OSYM-Twitter