Yomra pisliğe bulanmıştı

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Kuvvetli, AK Parti İl Başkanı Mumcu’ya Yomra Belediyesi üzerinden yüklendi

12 Nisan 2021 Pazartesi 17:04
Yomra pisliğe bulanmıştı

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu’ya Yomra Belediyesinde yaşanan hizmet tartışmalarına yönelik yaklaşımına tepki gösterdi. Kuvvetli, Mumcuya, Yomra Belediyesinin AK Parti dönemi içinde pisliğe bulandığını söyledi.

İYİ Parti İl Başkanı Kuvvetli, Mumcu’ya Yomra Belediyesinde yaşanan gelişmeleri dikkatli takip etmesini önererek “AK Parti İl Başkanı Sayın Sezgin Mumcu, Yomra Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Bıyık'ın hizmetlerini engellemek için her şeyi yapan bazı kişilerin bilgilendirmesi ile bugün bir açıklama yapmıştır. Sayın Mumcu'dan Yomra konusunu çok iyi bir şekilde araştırmasını özellikle talep ediyorum. Zira kendi partisi, kendisinden önce Yomra'da büyük bir pisliğe bulaşmıştır. AK Parti'nin yeni İl Başkanı'nın yapması gereken bu pisliği sahiplenmek değil; ortadan kaldırmak, partisini temizlemek, suçluların cezalandırılması için gayret etmektir.” ifadelerini kullandı.

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ın AK Partili meclis üyeleriyle arasında yaşananları yargıya taşımasının haklı bir girişim olduğunu savunan Kuvvetli, “Yomra Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Bıyık, canlı yayında Yomra ile ilgili birçok belgeli iddiada bulunmuştur. Sayın Mumcu'nun öncelikle bunları araştırması gerekirken, Belediye Başkanımızı eleştirmesi, partisinin Yomra'da bulaştığı pisliği gizlemek ve sahiplenmek istediği düşüncesine bizleri sevketmektedir. Yomra Belediye Başkanımız Sayın Bıyık, AK Parti'ye mensup eski belediye başkanının 15 yılda yaptığı hizmetlerden çok daha fazlasını sadece iki yılda yapmıştır. Bunu nasıl başardığı bellidir. Seçimden önce Yomra Belediyesinin kaynakları yağmalanırken Sayın Bıyık yağmayı durdurmuş ve kaynakları halka hizmete aktarmıştır. Belediye Başkanımızın hizmetlerini gören bazı güçler ise daha fazla hizmet yapmasına mani olabilmek için AK Parti'yi kullanarak ellerinden gelen her şeyi yapmaktadır. Bu yapılan Yomra'ya ihanettir. Temennim, Sayın Mumcu'nun bu kötülüğe ve ihanete ortak olmamasıdır.” diyerek Mumcu’nun gerçekleri görmesini istedi.

Yomra ziyaretince bulunan Mumcu’ya, Yomra Belediye Başkanı Bıyık’ı nezaketen ziyaret etmesi gerektiğini hatırlatan Kuvvetli, “AK Parti İl Başkanı Sayın Mumcu bugün Yomra'daymış. Keşke Yomra Belediyemize bir nezaket ziyareti yapabilseydi de gerçekleri Belediye Başkanımızdan dinleseydi. Zira hepimiz bu şehrin insanı isek, hepimiz şehrimizin çıkarlarını düşünüyorsak yapılması gereken budur. Bu düşüncelerimle kamuoyunu selamlıyor, Yomra Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Bıyık'ı kısa sürede imza attığı büyük hizmetlerinden dolayı tekrar tebrik ediyorum. Halka hizmet yolunda verdiği bu eşsiz mücadele ile bizleri gururlandırmakta olan Belediye Başkanımızın kayıtsız ve şartsız yanındayım.” sözleriyle Bıyık’ın daima arkasında olduğunu duyurdu.

Son Güncelleme: 12.04.2021 18:05
Anahtar Kelimeler:
YomraİYİ Parti
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.