“Utanması gereken sizlersiniz”

Başkan Revi’nin açıklamalarına Başkan Hacısalihoğlu tepki gösterdi

13 Aralık 2020 Pazar 19:01
“Utanması gereken sizlersiniz”

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi’nin açıklamalarına tepki gösterdi. AK  Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, açıklamasında CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya hakkında çirkin ve mesnetsiz ifadeler kullandığını savunan Başkan Hacısalihoğlu, “AK Parti'nin sattıklarını sayfa sayfa gözler önüne serdiği meclis konuşmasıyla ülke gündemine oturan ve büyük takdir toplayan, Ahmet Kaya'yı hedefinize alma çabanızı anlayabiliyoruz. Sizlerin siyaset üslubu her zaman bu olmuştur. Sayın Revi, Trabzon adına utanması gereken,Trabzon'un hiç bir sorununa çözüm üretemeyen sizlersiniz ve vekillerinizdir. CHP'nin terör örgütlerine karşı tavrı, geçmişte de, bugün de nettir ve her zaman net olacaktır. Hangi terör örgütü olursa olsun, CHP, bütün terör örgütlerinin karşısındadır. Duruma göre, çıkarlara göre terör örgütleriyle iş yapanları sonra da hiç bir şey olmamış gibi insanların milliyetçilik duygularını sömürerek siyaset yapmaya çalışanları bu millet çok iyi tanıyor ve biliyor.Bütün çabalarınız boşunadır... Her yere, her şekilde saldırıyorsunuz. İsmet İnönü'nün güzel bir sözü vardır " Suçluların telaşı içindesiniz..!” eleştirilerinde bulundu.
“BİLGİSİZLİĞİNİ ANLAYAMIYORUZ”
Başkan Revi’nin gündemi takip edemediğini de ileri süren Hacısalihoğlu, “Sayın Revi, belli ki meclis gündemini tam olarak takip etmeden alelacele Bakan Soylu'ya bağlılığını bildirme çabasına girmiş. Bu çabasını anlıyoruz da, bilgisizliğini anlayamıyoruz... Meclis işleyişini bilmeden yaptığı açıklamada, CHP Trabzon Milletvekilimiz Ahmet Kaya'yı HDP'ye cevap vermemekle itham etmiş. Sayın Revi, bütçe görüşmelerinde her vekil 5 dakika söz hakkı kullanır, bunun dışındaki konuşmaları gurup başkan vekilleri yapar. Nitekim Gurup Başkan Vekilimiz Engin Altay, gurubumuz adına en güzel şekilde açıklamasını yapmıştır. Sayın Revi, bu açıklamayı dinlememişse kendisine gönderebiliriz. Alsın, dinlesin ve bu doğrultuda siyaset geliştirsin.” ifadelerini kullandı.
“AYNEN İADE EDİYORUZ”
Milletvekili Bahar Ayvazoğlu’nun da açıklamalarını eleştiren Hacısalihoğlu, “Meclisteki görevinin henüz ne olduğunu kendisinin de anlamadığını gördüğümüz Sayın Bahar Ayvazoğlu da benzer açıklamalarla kendisini komik duruma düşürmeye devam etmiş. Meclisten sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayınlardaki söylemleriyle seviyesizliğini ortaya koyan Ayvazoğlu, CHP'lilere "Çapsızlar" ifadesini kullanmıştır. Bu ifadeyi kendisine aynen geri iade ediyoruz. Ülkenin gerçek gündemine uzak, polemiklerle  gündeme gelme çabasında olan Bakan kontenjanı Ayvazoğlu'na partisinden birilerinin milletvekilliğinin ne anlama geldiğini hatırlatmasını bekliyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.