Telefon numarası mahkemeye gitti

22 Aralık 2020 Salı 10:01
Telefon numarası mahkemeye gitti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun AK Parti Trabzon İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Sürmen’i sosyal medyadan engellemesi Trabzon’da tartışmanın fitilini ateşledi. CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Oğulcan Çavuşoğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Başkan Yardımcısı Fatma Odabaşoğlu’nun telefon numarasını sosyal medyadan paylaştı, Odabaşoğlu ise suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Tartışmaların fitilini Sürmen’in İmamoğlu’nun engelini sosyal medya hesabından paylaşması ateşledi.  Sürmen, “Yaprakların alkışladığı bir hayal dünyasına sahip İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu beni engellemiş. Ama eksik engellemiş. İngilizce hesabınızda hala beni görebilir, sinirlenebilirsiniz. Oradan da engelleyin. Yoksa yazacağım bak, korkaksın.” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine CHP önceki dönem Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve CHP eski Trabzon Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Erdi Çakır, Sürmen’e cevap verdi. Çakır, “Meryem Hanım’ı tanıtayım sizlere. AKP Trabzon KK Başkanı Trabzon Gençlik ve Spor merkezinde görev yapıyor! Soruşturdum işe gitme sıklığını sonucu tahmin ediliyorsunuzdur. Lüks bir evi lüks bir aracı var Allah daha çok versin AKP zenginlerinden. Ekrem Başkan korkulu rüyası.” diye yazdı.

AK PARTİ KADIN KOLLARI BAŞKAN YARDIMCISI DAHİL OLDU

Bu tartışmaya Ortahisar Belediyesi çalışanlarından Fatma Odabaşoğlu da dahil oldu ve polemik daha geniş bir zemin kazandı. AK Parti Trabzon Kadın Kolları Başkan Yardımcısı da olan Odabaşoğlu Mustafa Erdi Çakır’a seslenerek, “Sn. Meryem Sürmen Başkanım, Mustafa Bey mi? CHP Mv. adalarını militarist anlayış ile il binasına sokma? Demokrasiden dem vur, CHP’yi dahi topa tut, İmamoğlu BB Başkanı olunca nema sevdasına eskiyi çabuk unut, Genel Merkezde yer kap her şeyi unut, oh oh ağaçlar alkışlasın sizi.” yorumunda bulundu.  Başkan Yardımcısı Odabaşoğlu’na CHP’li Çakır’a yanıt gecikmedi.  Odabaşoğlu’nu hedef alan Çakır, “Arada bir iki adaylığım da var. Beni araştırmanıza çok şaşırmadım, çünkü bir şey bulamayacağınız kadar emindim buna. Geçmişimin özetini vereyim o halde. Yaptıklarımı CHP’de yapabilmekten gurur duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI, BAŞKAN YARDIMCISI FATMA ODABAŞ’IN NUMARASINI PAYLAŞTI

Tartışmaya dahil olan Trabzon CHP Gençlik Kolları Başkanı Oğulcan Çavuşoğlu ise yaptığı paylaşımla büyük tepki topladı.  İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Fatma Odabaşoğlu’nun belediye çalışanı olduğunu belirten Çavuşoğlu, Odabaşoğlu’nun telefon numarasının da yer aldığı bir paylaşım yaptı. Paylaşımda, “Fatma Hanım konu belediye olunca bir belediye çalışanı (Ortahisar Belediyesi) olarak baya ilgili gördüm sizi.” ifadelerini kullandı. Fatma Odabaşoğlu’nun Ortahisar Belediyesinin resmi internet sitesinde yayınlanan beste yarışması şartnamesinde koordinatör olduğunu gösteren görselde telefon numarası kısmının altını çizdi.

KADINA ŞİDDET DEĞİL Mİ?

Yaşananlara tepkisiz kalamayan Sürmen, “Siyasetin tek limanı ahlaktır. Genç kardeşim CHP Trabzon İl Gençlik Kolları Başkanı Oğulcan Çavuşoğlu, bir kadının numarasını muhalefet yapacağım diye sosyal medyadan paylaşmanız suçtur. Bu yaptığınız kadına şiddet değil mi?” diye sordu. AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Sefa Küçükali ise, Çavuşoğlu’nun paylaşımının ekran görüntüsünü alarak, “Sayın Başkan istediğiniz şekilde üzerimize gelmeye çalışabilirsiniz, istediğiniz kadar araştırma yapabilirsiniz. Gizlenen bir şey yok. Lakin bu işi ahlak çerçevesinde yapmak gerekiyor. Bir kadının numarasının altını çizip bu gönderiyi paylaşmak sizin ne haddinize. Sırf AK Partide görev yapıyor diye araştırma adı altında yapmış olduğunuz bu saygısızlığın hukuki bir bedeli de olacaktır. Bu şekilde siyaset kimseye ama kimseye yakışmaz size bile.” paylaşımlarında bulundu.  Fatma Odabaşoğlu ise “Bugüne kadar siyaseti, inandığımız değerler içerisinde Liderimiz Sn.  Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde siyasi erdem ve etik kurallarına göre yaptık yapmaya devam edeceğiz. Trabzon CHP İl Gençlik Kolları Başkanının numaramı sosyal medya üzerinden paylaşması siyaseten de ahlaken de edepsizliktir. Ahlak ebedî bir çizgidir.” eleştirilerinde bulundu.

“AMACIM NUMARANIN ALTINI ÇİZMEK DEĞİLDİ”

Hukukun hatırlatılması üzerine Çavuşoğlu, “Sn. Başkan konumuz belediyeydi ve tarafsız olması gereken belediye çalışanları net taraf olarak Akp propagandası yapıyordu. Alttaki link Ortahisar Belediyesine ait amacım numaranın altını çizmek değildi. Şahsın belediye çalışanı olduğunu göstermekti.” diye yazdı ve Odabaş’ın Ortahisar Belediyesinin resmi internet sitesinde numarasının açık verildiği bölümün linkini paylaştı.  Paylaşımlarını sürdüren Çavuşoğlu, “Şimdi sıra size geldi. Keşke Trabzon Üniversitesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesinde öğrenci kardeşlerimizin hakkı liyakatsız atamalar tarafından hunharca yenilirken de bir şey yazsaydınız. Ya da Trabzon BB kiraladığı 63 araca 10.5 milyon lira verilirken bir şeyler deseydiniz. Ya da suya yüzde 12 zam yapıldığı zaman bir şeyler deseydiniz. Keşke 25 Kasım’da sizleri de görebilseydik.”  ifadelerini kullandı. Çavuşoğlu Ayrıca, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü”nde yapılan etkinliklerin fotoğraflarına yer verilen gönderiyi alıntıladı.

“BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU”

Bu paylaşımların ekran görüntülerini paylaşan Küçükali ise “Sayın Başkan, Kadına Yönelik Şiddete karşı programa katılıyorsun, ama bir kadının numarasını paylaşıyorsun. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Biz yaptığımız programları yazmayalım twitler sığmaz, okumaktan gözleriniz bozulur artık.” yanıtını verdi. Öte yandan CHP Gençlik Kolları Başkanı Çavuşoğlu, Odabaşoğlu’nun numarasını paylaştığı görseli kaldırdı. Yaşananlar hakkında görüşme sağladığımız Odabaşoğlu ise, “Şu anda bir toplantı yapılacak. Bu konuyu da konuşacağız. Suç duyurusunda bulunacağım.” ifadelerini kullandı.

HABER: Songül MAZLUM

Son Güncelleme: 22.12.2020 10:11
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.