NEREDE DARBE, ORADA CHP!

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih CORA, 104 emekli amiralin bildirisini ve CHP’nin bu konudaki tavrını sert bir şekilde eleştirdi

09 Nisan 2021 Cuma 14:23
NEREDE DARBE, ORADA CHP!

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki göstererek “Mezkur metin içerisinde yer alan ifadeler açıkça demokrasiyi hedef alan, hukuku ihlal eden, milli iradeye sınır çizen hadsiz bir açıklamadır.” dedi. Milletvekili Cora, Cumhuriyet Halk Partisi’ni (CHP) de eleştirerek “CHP, milletten umudunu keserek, sürekli olarak darbecilerden ve vesayet organlarından medet umarak, eğer iktidar bekliyorsa avucunu yalayacaktır, boşuna heveslenmesin, milletimiz kimin nerede ne şekilde durduğunu çok iyi bilmektedir.” ifadelerini kullandı.

APAÇIK BİR DARBE ÇAĞRIŞIMIDIR

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlediği basın toplantısında, bazı emekli amirallerin açıklamasına ilişkin, "Darbe heveslisi 104 emekli amiral tarafından Montrö'yle başlayan, milli iradeye parmak sallayarak sonlandırılan bildiri, içeriği itibarıyla imza sahiplerinin unvanları yönünden, zamanlama açısından apaçık bir darbe çağrışımıdır." diye konuştu.

KALEMİ ALANLAR KADAR KALEMİ VERENLER DE SUÇLUDUR

Bildiriye aldırmazlık edilemeyeceğini dile getiren Cora, "Bu, bir eleştiridir.", "Bunun neresi darbe ima ediyor?", "Emekli amiraller nasıl darbe yapacak?" gibi ifadelerin büyük bir ciddiyetsizlik, hezeyan olduğunu ve bühtan içerdiğini söyledi. Cora, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mezkur metin içerisinde yer alan ifadeler açıkça demokrasiyi hedef alan, hukuku ihlal eden, milli iradeye sınır çizen hadsiz bir açıklamadır. Dün Doğu Akdeniz'deki tavrımıza, Libya'daki mutabakatımıza, Karabağ'daki direncimize, terörle mücadele karşısındaki duruşumuza ve bunun karşısında kafasını kuma gömenler bugün bize vatan sevgisi asla veremez. Akdeniz'de de Karadeniz'de de ne yaptığımızı gayet iyi biliyoruz. Bu bildiriyi hazırlayanların niyetini de çok daha iyi biliyoruz. Bu bildirinin önü, arkası, sağı, solu araştırılmalıdır. Bağlantıları dışarıda da içeride de çözümlenmelidir. Bildiriyi hazırlayanlar kadar hazırlattıranlar da mühimdir. Kalemi alanlar kadar kalemi verenler de suçludur.”

HİÇBİR ZAMAN DARBELERDEN VE İÇİ BOŞ TEHDİTLERDEN KORKMADIK

Bildiriye imza atanların da destek verenlerin de hukuk önünde hesap vermesi gerektiğini belirten Cora, Türkiye'de geçmişteki darbelerden dolayı kötü hatıralar olduğunu, demokrasinin ağır yaralar aldığını, milletin zor günler geçirdiğini dile getirdi.

AK Partili Cora, darbe neredeyse CHP'nin de orada yer aldığını savunarak “Onlar kendilerine yakışanı yapmıştır. Geçtiğimiz günlerde bir milletvekilleri çıktı, kendileri iktidara geldiğinde AK Parti'yi yargılayacaklarını, bu yargılamayı da 'TRT Yargı' diye bir kanal açıp buradan canlı olarak millete izlettirecekleri yönünde hazin bir ifade kullanmıştır. Biz, hiçbir zaman ne darbelerden ne içi boş tehditlerden korkmadık, çekinmedik, irkilmedik, sendelemedik. Yolumuza dimdik bir şekilde devam ettik.” ifadelerini kullandı.

BU ÇABALAR BEYHUDE ÇABALARDIR

Cora, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Darbelerin AK Parti’yi korkutamadığı, AK Parti’yi geri püskürtemediği geçmişte yaşanan olaylarda apaçık ortadadır. Ne 27 Nisan e-muhtırasında ne gezi olaylarında ne 17-25 Aralık olaylarında ne 15 Temmuz darbe girişiminde AK Parti’nin de AK Parti’nin lideri, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın duruşu çok nettir. Milletin takdirini kazanan bir duruş ortaya koymuştur. CHP eğer iktidara gelmek istiyorsa, darbe çağrışımlarından, darbelerden medet ummamaları gerekiyor. Milli iradeye saygılı olmaları gerekir, milletten yana duruş ortaya koymaları gerekir. Milletten umudunu kesenler, darbelerden ümit bekliyorlar. Şunu ifade etmeliyim; bu çabalar beyhude çabalardır. Aynı işi defalarca tekrar ederek sonuç almaya çalışmak ancak ahmakların işidir. Dolayısıyla CHP, milletten umudunu keserek, sürekli olarak darbecilerden ve vesayet organlarından medet umarak, eğer iktidar bekliyorsa avucunu yalayacaktır, boşuna heveslenmesin, milletimiz kimin nerede ne şekilde durduğunu çok iyi bilmektedir.”

Son Güncelleme: 09.04.2021 14:41
Anahtar Kelimeler:
Ak PartiTrabzonCORACHP
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.