MHP’de ‘evet’ diyenler

MHP ve Ülkü Ocaklarının önde gelen bazı isimlerine referandumu ve Bakan Soylu’yu sorduk

banner4
09 Nisan 2017 Pazar 09:54
MHP’de ‘evet’ diyenler
banner38

MHP ve ocak kökenli isimlerin önde gelen bazıları referandumda ‘Evet’ oyu kullanacaklarını belirterek Bakan Süleyman Soylu’yu başarılı bulduklarını kaydetti. MHP Trabzon adayı Hüseyin Kıran özellikle demir yolu açıklamasından sonra memnuniyetini dile getirdi. Kıran  Bakan Soylunun Trabzon için bir şans olduğunu söyledi. Teşkilatın kanaat önderlerinden Keleş Hacısalihoğlu ise referandumda evet oyu kullanacağını belirterek Ben teşkilat adamıyım. dedi. Hacısalihoğlu Bakan Süleyman soyluya tam destek vererek, Ben terörü bitireceğine inanıyorum. dedi. Milliyetçi Hareketin önde gelen isimlerinden Musa Malik Yıldırım ise referandumun %58.5 ile geçeceğini belirterek Yetmez ama evet diyorum. dedi. 

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) ve Ülkü Ocaklarının Trabzondaki önde gelen isimlerine referandumu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soyluyu sorduk.

BAKAN SOYLU’YU, BAŞARILI BULUYORUZ

MHP Trabzon Milletvekili Adayı Hüseyin Kıran: Başta demiryolu projesi olmak üzere Cumhurbaşkanının bahsettiği projeler AK Partinin en başından beri söz verdiği projeler. Her seçimde karşımıza çıkan şeyler.  Demiryoluyla ilgili ilk kez tarih verilmesi sevindirici. Yapılmasından her Trabzonlu mutlu oluruz. Bölge ekonomisi zaten kötü. Bölge ekonomisine çok katkısı olur. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tabi ki Trabzon için bir şans. İçişleri Bakanlığında da çok başarılı. Kendisi bu işin arkasında durursa demiryolu işini de başarabileceğini düşünüyorum. Tabi merkezi hükümetten bu anlamda destek alması çok önemli. En azından elinden geleni yapacağını tahmin ediyorum. İnşallah muvaffak olur. Hemşerimiz olarak destekliyoruz. Yaptığı çalışmaları, özellikle terör konusundaki çalışmalarını gururla takip ediyoruz. Ancak projeler konusunda çok tatmin edici bir durumda değiliz. Belki Bakan Soylu devreye girerse işin rengi değişir.

TRABZONDA EVET YÜZDE 70’İN  ALTINA DÜŞMEZ

Musa Malik Yıldırım: Recep Tayyip Erdoğanın başkanlığına Evet  diyorum ama referanduma Evet diyemiyorum. 18 maddede milletin lehine olan bir şey yok. Milletin lehine olmayan bir konuda millet neden Evet diyecek? Maddelere bakıyorum, 550 milletvekili yerine 600 milletvekili olmuş. Çok da fark etmiyor. Bana göre 300 olsa daha iyi. 50 milletvekili fazla olursa Türkiye çok daha iyi temsil edilecekmiş. Yok böyle bir şey. 18 yaşındaki insana seçilme hakkı veriliyor. Bu hakkı versen ne olur vermesen ne olur. Başkanlık sistemine geçildiği zaman yetkiler tek yerde toplanıyor. Cumhurbaşkanı yardımcıları kaç tane olacak belli değil. Allah geçinden versin Cumhurbaşkanı rahmetli oldu, onun yerine oy vermediğimiz biri gelecek. Bütün yetkileri kullanacak. Seçilmemiş bir insan. Şu anda Cumhurbaşkanı Milletvekillerini yine kendisi belirliyor, rektörleri yine kendisi atıyor. Yargıyı yine kendisi seçiyor. Sadece sayı azaldı. Milletin önüne 16 Nisanda keşke üçüncü bir tercih koysalardı. Üçüncü bir tercih olarak Bu 18 madde yeterli? diye sorsalar, ben inanıyorum ki yüzde 80 oranında Yeterli değil oyu çıkardı. Ancak benim tahminime göre Türkiye genelinde yüzde 58,5 Evet çıkar, yüzde 41,5 Hayır çıkar. Trabzonda yüzde 70in altına düşmez. Yüzde 1 yanılma payım vardır. Yetmez ama Başkanlığa EVET diyorum. dedi.

ÇALIŞMASI VE PERFORMANSI ÇOK İYİ

Keleş Hacısalihoğlu: Ben teşkilatın adamıyım. Aykırı düşünmem söz konusu olamaz. Genel başkanım bugüne kadar hep doğruları düşünmüştür. Hep doğruları yapmıştır. Ben de aynı çizgideyim. Referandum oyum Evet olacak. MHP Trabzon Teşkilatı Trabzonda sahada da çalışıyor, beraber çalışıyoruz. İçişleri Bakanı Süleyman Soylunun çalışmalarını ve performansını çok iyi buluyorum. Sanki bu işe önceden hazırlanmış gibi duruyor. Kendini sanki bu iş için yıllarca hazırlamış gibi bir durumu var. Çok da iddialı konuşuyor ve hareket ediyor. Terörü sona erdirme noktasında kendine bir hedef koydu. Oraya ulaşacak gibi davranıyor. Bu yıl sonunda terörün sonunu getireceğim, terörü kurutacağım diyor. Yabancı ve şer güçlere rağmen başaracaktır, ben de o inançtayım.”(günebakış)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.