Genç: "En önemli dönüşüm projesi olacak"

banner4
06 Nisan 2017 Perşembe 13:04
Genç: "En önemli dönüşüm projesi olacak"
banner38

16 Nisan Anayasa Değişikliği Referandumu'na sayılı günler kala Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, mahalle mahalle gezerek 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni anlatmaya devam ediyor. Aydınlıkevler, Yeşiltepe, Gazipaşa, Cumhuriyet, Çömlekçi mahalleleri ile meydan esnafını ziyaret eden Başkan Genç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Trabzon mitingine çok yoğun katılım gösteren vatandaşlara teşekkür etti.  Vatandaşlara cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Trabzon'a karşı özel bir ilgisi ve sevgisi olduğunu belirten Genç, "Referandumda ne kadar güçlü bir 'Evet' çıkarsa şehrimize yapılacak projeler konusunda elimiz daha da güçlenir. Cumhurbaşkanımız bugüne kadar şehrimizi birçok defa ziyaret etti. Her ziyaretinde büyük çaplı projelerin toplu açılışını yaptı. Aynı zamanda da yeni projelerin müjdesini verdi. Cumhurbaşkanımızın en son mitinginde dile getirdiği demiryolu ve şehir hastanesi projeleri, bunlardan sadece iki tanesi... Böylesine büyük çaplı projeleri Trabzon'a kazandıran ve bundan sonra da kazandıracak olan cumhurbaşkanımıza her zamankinden daha fazla sahip çıkmalıyız, ona destek olmalıyız. Eğer daha güçlü bir şekilde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında durursak, daha büyük projelerin şehrimize kazandırılması için elimiz daha da güçlenecektir." dedi.

HANTAL DEVLET YAPISINDAN KURTULACAĞIZ

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin siyasi ve ekonomik anlamda Türkiye'nin en önemli dönüşüm projesi olacağına dikkat çeken Başkan Genç, sözlerini şöyle sürdürdü: Hem siyasete, hem de ekonomiye yöne verecek köklü bir değişiklikler olacak. Ne yazık ki sistemi tam olarak anlamayanlar, bunu idrak edemeyenler haksız karalamalarla yeni sistemi gölgelemeye çalışıyorlar. Muhalefet partileri maalesef temelsiz iddialarla cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini yıpratmaya çalışılıyorlar.  Türkiye'nin önüne gelen en önemli dönüşüm projesinin mahiyetini anlamıyorlar. Bizim de görevimiz tek tek vatandaşlarımıza bu sistemi ve getireceği kazanımları anlatmak olacaktır. Mahalle mahalle, sokak sokak gezerek yeni sistemi anlatıyoruz. Vatandaşlarımızın bizlere yönelttiği sorulara, merak ettiği konulara açıklık getiriyoruz. AK Parti iktidara geldikten sonra Trabzon'un nasıl dönüştüğünü, nasıl geliştiğini hepimiz gördük. Şehrimiz belki de tarihinde hiç bu kadar hizmet ve proje almamıştı. Merkezden tutun da, köylere, yaylalara kadar hizmet götürdük. Şimdi istiyoruz ki başkanlık sistemiyle devletimize çöreklenmiş olan bu ağır, hantal yapıdan kurtulalım. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin özü budur. Millet iradesi, hem hükümete, hem de devlete hakim olacak. Yürütmeyi de, yasamayı da, yargıyı da milletin seçtikleri seçecek. Cumhurbaşkanı bütün yaptıklarından sorumlu hale gelecek. Başbakanlık kalktığı için cumhurbaşkanı-başbakan çekişmeleri, siyasi krizler son bulacak." diye konuştu. 

Son Güncelleme: 06.04.2017 13:12
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.