CHP’de Söğüt’e tuhaf eleştiri

25 Ocak 2021 Pazartesi 10:45
CHP’de Söğüt’e tuhaf eleştiri

Ortahisar Belediyesinin CHP’li Meclis Üyesi Oktay Söğüt, basında yer almasının eleştirilmesine ve birinin adamı olarak nitelendirilmesine tepki gösterdi.  Şahsına yönelik eleştirilere sessiz kalamayan Söğüt, “‘Bir gazetede çok görünüyorsun’ tespitini yapıp, altını birinin adamı olmaktan kendimi kullandırmama kadar acayip şeylerle dolduranlara ve bu sözde eleştirilere katılan kimi partililerimize -ilk ve son kez- cevap veriyorum.  Öncelikle belirtmek isterim ki; kimsenin adamı olmadım, olmam. Allah’tan başka kimseden de korkmam. Ne iş ne aş ne de bir başka beklentim var. Doğrunun yanında, yanlışın karşısında olmaya özen gösteren, partimin bana verdiği görev ve sorumluluğun bilincinde hareket eden duyarlı bir insanım. Tersini söyleyenin de alnını karışlarım. Belediye Meclis Üyesi olmam bir yana, doğduğum, doyduğum, yaşadığım bu şehri seviyorum. Hem görevim hem de sevgimin bana yüklediği sorumlulukla, görüş ve önerilerimi sosyal medya sayfamda paylaşıyorum. Paylaşımdan sonra olanlar, tamamen benim dışında gazetelerin ve internet haber sitelerinin kendi değerlendirmesidir. Kimi yayınlamaya değer bulur, kimi bulmaz. Hiçbir basın kuruluşuna neden bu paylaşıma yer vermedin diyemeyeceğim gibi neden paylaşımlarıma yer verdin de diyemem. Kimisi paylaşımlarımın neredeyse tamamına yer vermiştir, kimisi çok azına.” diye konuştu.

“ÇOK YAKIŞIKSIZ VE BOŞ BİR UĞRAŞTIR”

Eleştirilerin kimi partililer tarafından sahiplenilmesine de tepki gösteren Söğüt, “Sayıları azda olsa, bu eleştirilere katılan partililerime iki çift sözüm daha var. Başkaları neyse de, eleştirileri yapan CHP’li dostlar benim mahalle temsilciliği, ilçe ve il yöneticiliği yaptığımı, parti ilkelerine ve terbiyesine sıkı sıkıya bağlı olduğumu -dünkü çocuk olmadığımı- bilmiyorlar mı? Bir partili, partisine bunca emeği geçmiş kendi belediye meclis üyesini ‘birinin adamı olmakla, kendini kullandırmakla’ suçlar mı? Bir gazeteye çok çıkmamdan dolayı akla hayale gelmeyen sonuçlar çıkaran kimi partililerimin, beni değil de partinin hiçbir organının açıklama ve paylaşımına nerdeyse hiç yer vermeyen gazeteleri eleştirmesi gerekmez mi? Yaptığım paylaşımlar Sözcü, Yeniçağ, Cumhuriyet, Birgün gibi yaygın gazetelerde, Fox, Halktv, Artıtv gibi ulusal kanallarda, onlarca internet haber sitesinde yayınlanırken, bu yayınları görmezden gelenlerin, bir gazeteye çok çıkmamı eleştirmeleri -en kibar söylemle- çok yakışıksız ve boş bir uğraştır.   Bu vesile ile şahsıma desteğini her daim sürdüren partililerimize, Trabzon sevdalılarına ve bizlerin görüş ve düşüncelerini sayfalarına taşıyan tüm yazılı ve görsel basınımıza teşekkür ederim...” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.