Bir tepki de Cora’dan

banner4
12 Mart 2017 Pazar 18:33
Bir tepki de Cora’dan
banner38

61MEDYA - HABER SERVİSİ/ Trabzon Barosu'nun organize ettiği "Anayasa Değişikliği'ni Tartışıyoruz" paneline tepki yağıyor. Bir tepkide Av. Osman Cora’dan geldi. Cora panele katıldığını söyleyip “Ancak Baromuz tarafından düzenlenen panel 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak Anayasa değişikliği referandumu ile getirilecek yeni Hükümet modeli değişikliğine ilişkin bir panelden ziyade Hayır ve Ötesi platformunun siyasi şovuna dönüşmüştür.” dedi.

BARONUN TARAFSIZLIĞINA GÖLGE DÜŞÜRÜLMÜŞTÜR

Cora “Bu durum Baronun tarafsızlığına gölge düşürdüğü gibi Trabzon Baro Başkanın da duruşunu ortaya koymuştur. Sibel Hanım DSP İl Başkanlığı yaptığı dönemlere özlem duyuyor olabilir ancak böyle davranarak kendilerini bağımsız ve tarafsız bir şekilde temsil edeceğine inanarak kendisini seçen iradeyi hayal kırıklığına uğratmaya hakkı yoktur.”dedi.

ELEŞTİRİ NİTELİĞİNDE!

Trabzon Barosunun yeni Anayasa değişikliğini ve Hükümet modelini tartışacak ve her görüşten kişilerin katılacağı tarafları bir araya getirmesi gerektiğini vurgulayan Cora “Panele katılan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun konuşmaları yeni Anayasa değişiklerini eleştiriden öte bir yerlere mesaj niteliğindeydi. Sayın Feyzioğlu merhum Erbakan Hocayı rahmetle minnetle anması yanında 28 Şubat sürecindeki antidemokratik uygulamaları ve vesayet odakları tarafından gerçekleştirilen hak ihlallerini eleştirebilmiş olsaydı daha çok fazla takdir edilecekti.”

CHP GENEL MERKEZİNE MESAJ NİTELİĞİNDE

Cora “Sayın Feyzioğlu’nun konuşmaları eminim ki Sayın Kılıçdaroğlu’nu rahatsız edecektir. Zira Sayın Feyzioğlu’nun konuşmaları getirilen Anayasa değişikliklerini yorumlamaktan ziyade CHP Genel Merkezine mesaj niteliğinde olmuştur.  Yine Prof. Dr. Süheyl Batum bir vakıf üniversitesi tarafından sözleşmesinin feshi edilişinin hezeyanı içerisinde bir Anayasa hukukçusundan beklenmeyecek düzeyde bir sunum yapmıştır. Her iki konuşmacı yeni hükümet modeli ve Anayasa değişiklikleri ile parlamenter sistemin mukayesesini yapmaktan öte bir alkış yarışına girmişlerdir. Görünen o ki her iki konuşmacı bilimsel görüşlerinden öte Kendi siyasi görüşlerinin kurbanı oldular.” diye konuştu

Cora son olarak Trabzon Barosunun bu duruma alet olması nedeniyle Baro Başkanı Sayın Suiçmezi’i kınıyorum. Sayın Suiçmez’in bu tavrı Trabzon Barosunda derin tartışmalara ve ayrışmalara yol açacaktır.” ifadeleri yer aldı.

Son Güncelleme: 12.03.2017 18:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.