Ak parti il başkanından istifalarla ilgili açıklama; Resmi başvuru yok!

Ak Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, Yomra'daki 5 meclis üyesinin istifasıyla ilgili konuştu. Mumcu yaptığı açıklamada şunları söyledi

07 Haziran 2021 Pazartesi 23:16
Ak parti il başkanından istifalarla ilgili açıklama; Resmi başvuru yok!

Ak partimizin Yomra ilçesindeki beş belediye meclisüyesinin İstifası hususunda henüz tarafımıza ulaşmış resmi bir başvuru yoktur.

Belediye meclis üyelerimiz ile görüşme neticesinde istifa hususunda gerekir ise ayrıntılı bir açıklama yapacağız.

Ancak şu bilinmelidir ki Ak Partimiz ülkemize hatta dünyaya teşkilatçılığı öğretmiş bir partidir. Bizim herhangi bir teşkilat üyemizi yalnız bıraktığımız iddiasının gerçeklik ile uzaktan yakından herhangi bir bağı yoktur.

Biz her zaman partimize gönül vermiş teşkilat mensuplarımız ile biriz ve beraberiz. Hiç kimseyi niyetinden veya yaklaşımından dolayı suçlayacak ve yargılayacak da değiliz.

Bizler özellikle böyle dönemlerde bu türde yaklaşımlardan uzak durmaya gayret ediyoruz. Ancak İl Yönetim Kurulumuzun Yomra İlçemiz için gayretlerini yok sayarak sürekli ithamlarda bulunulmasını gerçekten anlamakta zorlanıyoruz. Partimizin ilgili kurulları ve mükemmel derecede işleyen bir organizasyonu vardır. Söz konusu sürece tüm kademelerimiz dahil edilerek

istişare ile karar alınmıştır. Tüm meclis üyelerimiz de olması gerektiği gibi karara dahil edilmiştir. Kesinlikle süreç tüm paydaşları ile beraber yürütülmüştür. 

Partimiz mezkur olayda evvelden nasıl durmuş ise en son aşamada da aynı şekilde duruşunu değiştirmeksizin tavrını ortaya koymuştur.     

 AK Parti Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kurulmuş, 19 yıldır iktidar olan, toplumun her kesiminden insanların içinde bulunduğu bir siyasi yapıdır.

AK Parti Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın şahsi hususiyetlerini, yaklaşımlarını, siyasal duruşunu, siyasi tecrübesini Temel alan bir siyasi yapıdır. Hiç kimsenin Boş hayaller peşinde koşmasına gerek yok.

AK Parti geniş bir camianın adresidir. Bu siyasi yapıda görev alan ve görev yapan herkes bunu böyle bilmelidir.

AK Parti çatısı altında, Meclis üyesi seçilip ardından sözde yalnız bırakıldık iddialarıyla bu kutlu davadan istifa etmek, kişilerin kendi aidiyet sorunudur.

 Tüm vefakâr teşkilat mensuplarımız ile birlikte var gücümüzle kutlu davamıza hizmet etmeye, ülkemizin ve tüm mazlumların umudu olmaya devam edeceğiz.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.