Trabzonspor’un şampiyonluklarının çalındığı dönemler hatırlandığında bunların içerisinde 2019-2020 sezonu da unutulmayacak.

Trabzonspor’un şampiyonluklarının çalındığı dönemler hatırlandığında bunların içerisinde 2019-2020 sezonu da unutulmayacak.

Nihat Özdemir’in başkanlık koltuğunda oturduğu ilk döneminde Trabzonspor’un tam 17 puanı çalınmış Göksel Gümüşdağ’ın Başakşehir’i şampiyon olmuştu.

8-2

Trabzonspor yönetimi kıyamet koparmış, kulübün resmi internet sayfasından yapılan açıklamalar bir kenara Trabzon yerel basını ayağa kalkmış bu haksızlığa adeta isyan etmişti.

Hani Allah’ın sopası yoktur derler ya TFF başkanlığından dün itibariyle istifa eden Nihat Özdemir, TFF’den istifa nedenini ‘Göksel Gümüşdağ’ olarak açıkladı.

4-4

Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığından istifa eden Nihat Özdemir, görevinden ayrılma gerekçelerini ve yaşananları anlatırken Trabzonspor camiasının tepkisini çekti.

Nihat Özdemir, koltukta kaldığı 3 yıl içerisinde Trabzonspor’un şampiyonluğunun çalınmasına göz yumarken o sezon güzel günler geçirdiği(!) Göksel Gümüşdağ’ı bugün istifa gerekçesi olarak göstermesi dikkat çekici! 

TÜRK FUTBOLUNA KAOSLAR YAŞATTI

Türk futbolundaki birçok krizin ortasında istifa ettiğini açıklayan Nihat Özdemir,“Bu anlık bir olay değildi. Uzun süredir kafamda şekillenen kararı uygulamaya koydum. Geçen hafta katıldığım UEFA görüşmelerinde bu konuyu kendi kendime açtım ve sonunda kararımı verdim.” Dedi.

7-5

Başkan Ahmet Ağaoğlu'ndan Ali Koç sözleri! Başkan Ahmet Ağaoğlu'ndan Ali Koç sözleri!

Nihat Özdemir döneminde, A milli takım tarihinin en başarısız dönemlerinden birini yaşamış, hakemler tam 3 kez başkan değişmiş, kurulların aldığı kararlar ülkede infial yaratmış, ayrıca Temsilciler Kurulu başkanı Abdurrahman Arıcı’nın skandallarına göz yummuş, koruyucusu olmuştu.  

6-3

İşte böyle bir başkan bakın neler söyledi;

“GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ ETKEN OLDU”

“Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ istifa sürecinde etken olmuştur. İstediğini yapmadım. Birçok yerde Fenerbahçe ve Galatasaray’ın istifamda rol oynadığı yazılsa da bunun aslı astarı yok.”

“13 HAKEM ETKİLİ OLMADI”

“Geldiğim günden beri yıpratıldım. Adeta yıldım. İnanın bu adamlarla uğraşılmaz. Ben de bugüne kadar iyi dayandım. 13 hakem ile ilgili alınan kararın Tahkim Kurulu’ndan dönmesi de istifa kararımda asla ve asla etkili olmadı.”

5-10

“YAYIN İHALESİNİ GERÇEKLEŞTİREMEDİK”

“Maalesef yayın ihalesini gerçekleştiremedik. Katar’da yaptığımız son toplantıda da işler iyi gitmedi. Bunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim. Her şeyin hayırlısı olsun, şimdi hayatımda yeni bir dönem başlıyor.”