CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Yargıtay’ın şike kararından sonra şehrin tüm dinamiklerinin harekete geçmesi gerektiğini açıkladı. Hacısalihoğlu, ilk yarı sezonunu lider bitiren Trabzonspor’un aynı başarıyla devam etmesi halinde 28. Haftadan sonra şampiyonluk kutlamalarının başlayabileceğini söyledi.

ŞİKENİN ÜZERİ KAPATILDI

Hacısalihoğlu, mahkeme tarafından 2010-11 sezonu şampiyonluğu elinden alınan Trabzonspor’un bu sezon şampiyon olacağı inancıyla açıklamalarda bulunarak  “Bu memleketin 40 yıldan beri şampiyonluk yüzü görmeyen çocukları olarak aslında 2010-2011’de şampiyonluğumuz var. Ama bir vesileyle elimizden alındı. Şimdi bir takım kararlarla beraber üzeri kapatıldı. Mahkemede beraat ettirildiler. UEFA ve CAS’tan onaylı bir şike durumu var.

ŞEHRİN STRES SORUNU VAR

Trabzonspor ilk yarıyı lider bitirdi. Bu şehrin en büyük sıkıntısı stres yönetmeyi bilmemek. Dolayısıyla maç maç bakıp şehrin bu havaya girmesi lazım. Yönetim, teknik kadro, basın, şehir çoklu bir sacayağı. Bu birlikteliği sağlayıp takımı stresten, şehri stresten uzak tutabilirsek maç maç bakıp sezon sonunda istediğimiz yere ulaşabiliriz.

28. HAFTADAN SONRA KUTLAMALAR BAŞLAYABİLİR

23. hafta Galatasaray, 28. hafta Fenerbahçe maçımız var. İkinci yarı başladığı zaman Galatasaray maçına kadar puan kaybetmezsek, Galatasaray maçı ilk adımdır şampiyonluk için. Fenerbahçe maçını da geçersek şampiyonluk kutlamalarına başlayabiliriz.28. haftadan sonra kutlamalar başlayabilir.

ŞİKEDE BERAAT KARARI YOK!

Özkan Sümer’in çok güzel sözü vardır. ‘Fenerbahçe haksızlığı hak kabul etmiş bir kulüptür’.  Şikede beraat kararı yok. Aslında şu var. Tapelerin usulsüz olduğundan bahsediliyor. Trabzonspor’un, taraftarların da kentin de birlik olması lazım. Takımın 2010-11 mücadelesinin arkasında olması lazım. Bunun için de şehrin tüm dinamiklerinin harekete geçmesi gerekir. Cumhurbaşkanının sözlerinin arkasına sığınıp Fenerbahçe kulübü ve Ali Koç algı oluşturmaya çalışıyor. Bu algıya yenilmemek lazım. Algı oluşturanların da şehir tarafından iyi bilinmesi lazım.”

HABER: Rabia MOLLAOĞLU