Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun’un MHP’li Meclis Üyesi Önder Öztürk hakkında yaptığı suç duyuruları hakkında savcılık takipsizlik kararı verdi. Yapmış olduğu eleştirilerin yargıya taşınmasını değerlendiren MHP’li Öztürk, “Başkan Bey’in sosyal demokrat anlayışı bu mu? Eleştiri olsa dahi tahammülleri bu mu? Başkalarını kötüleyerek kendinizin iyi olduğunu ispatlayamazsınız.” dedi.

Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun’un MHP’li Meclis Üyesi Önder Öztürk hakkında yaptığı suç duyuruları hakkında savcılık takipsizlik kararı çıktı. Sosyal medya hesabından paylaştığı yorumlar hakkında suç duyurusunda bulunulmasını eleştiren Öztürk, Başkan Uzun’u “Demokrat anlayışı bu mu?” sözleriyle eleştirdi. Yaşanan sürece ilişkin açıklamalarda bulunan MHP’li Öztürk, “Başkan Uzun, geçen ay ihaleyle ilgili yazdığım bir sosyal medya paylaşımından dolayı şikayetçi oldu.  Savcılık tarafından takipsizlik kararı verilerek dava açılmadı. ‘İhaleye fesat karıştırmaktan 10 ay ceza almadı mı?  Görevi kötüye kullanmaktan 6 ay ceza almadın mı? Teleferik de firmaya imtiyaz ve avantaj sağlamaktan 5 milyon TL’lik ceza ve soruşturma ile yargılanmıyor musun? Sen misin dürüst adam?’ diye yorum yazmıştım. Ayrıca bir paylaşımında da ‘Eskiler der ki sarhoşun mektubu okunmaz… Hep anlamaya çalıştım neden söylenmiş bu söz. Çünkü sarhoş sözler deli saçmasıdır.

Ne dediğinin farkına varmaz… O mektup ancak meyhanede okunur o da biz de yok’ sözleri üzerine Başkan Bey’in şikayeti üzerine savcılık soruşturma başlatmıştı. Cezayı, usulsüzlük ve ihaleye fesat karıştırma ayrıca firmaya sağlanan imtiyaz ve avantaj hakkındaki belgeleri Savcılığa sundum. Bir kez daha nasıl mahkum olduğu ispatlanmış oldu… Ayrıca sarhoşun mektubu onu ne ilgilendirirdi? Ben onu sokaktaki sarhoşlar için söylemiştim. Başkan Bey’in ismini söylemedim makamını mevkiini kastetmedim. Sıradan söylenmiş Google’de olan bir söz. Başkan Bey neden üzerine aldı onu da anlamış değilim. Eğer üzerine almışsa o da benim sorunum değil. Başkan Bey’in sosyal demokrat anlayışı bu mu? Eleştiri olsa dahi tahammülleri bu mu?” diyerek tepki gösterdi. Bazen doğruları söylemek, doğruları anlatmak, yanlışları deşifre etmek, eğilmeden bükülmeden mertçe haykırmak suç mu? Muhalefeti baskı altında tutmaya çalışmak doğru mu? Başkalarını kötüleyerek kendinizin iyi olduğunu ispatlayamazsınız.” dedi.

YARGIYA TAŞIYACAĞIM DİYELİ 45 GÜN OLDU

Eş başkan eleştirileri nedeniyle de hakkında suç duyurusunda bulunulacağı yönünde Başkan Uzun’un açıklamaları olduğunu hatırlatan Öztürk, “Ayrıca belediyeye atanan Eş Başkan hakkındaki açıklamalarım için de Gazeteciler Cemiyetinde ‘Hukuk önünde hesap verecekler konuyu yargıya taşıyacağım’ diyeli 45 gün oldu. Hala suç duyurusunda bulunulmadığını, bulunulduğu taktirde ne yapacak olduğumu da Eş Başkan Murat Düzgün Bey’e de makamında anlattım.” ifadelerini kullandı.

Songül MAZLUM