SGK Trabzon İl Müdürü Erdem Akbay, Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Trabzon Şubesi’ni ziyaret etti. Akbay, “Kayıt dışılık sadece SGK'sız işçi çalıştırmak değil,  aldığı ücretten daha düşük ücret gösterilmek de kayıt dışılıktır. Bizim önceliğimiz ceza değil bilinçlendirmektir” dedi.

12dfe0e0-65e0-4f00-8eba-ede7f6357e6d

80 BİN EMEKLİ ASGARİNİN YARISINI ALIYOR

16-22 Mayıs Sosyal Güvenlik Haftası dolayısı gerçekleştirilen ziyarette Akbay, SGK’nın en büyük paydaşlarından birinin de emekliler olduğunu söyledi. TÜED Başkanı Burhan Bayraktar, “151 bin 800 emekli vatandaşımız yaşıyor. SGK bizim olmazsa olmazımız. Dünyada güvenilecek tek şey SGK ve emekli aylığıdır. Müdürümüz sağ olsun bizimle çok ilgileniyor. Trabzon SGK'dan çok memnunuz. SGK bizim her şeyimiz. Bizler de emeklilerimize yardımcı olmaya, temsil etmeye çalışıyoruz. Kentimizde ki emeklilerin 80 bini 2 bin 600 TL maaş alıyor. Emeklilerimiz gerçekten zor durumda” dedi.

99c94f7e-f17e-4f16-93b7-bcbe8482b248

DÜŞÜK ÜCRET DE KAYIT DIŞILIKTIR

Trabzon'da bin kişiyi zehirleyecek uyuşturucu ele geçirildi! Trabzon'da bin kişiyi zehirleyecek uyuşturucu ele geçirildi!

SGK Trabzon İl Müdürü Erdem Akbay, “16 Mayıs 2006'da SGK tek çatı altında birleşti. 16 Mayıs Haftasını da Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutluyoruz. Hafta kapsamında paydaşlarımızı ziyaret ederek istişarelerde bulunuyoruz. Kayıt dışı istihdamda mücadele bu sene ki hafta temamız. Kayıt dışı ile mücadelede herkesin elini taşın altına koyması gerekir. Kayıt dışılık sadece SGK'sız işçi çalıştırmak değil,  aldığı ücretten daha düşük ücret gösterilmek de kayıt dışılıktır. Bir de sahte sigortalılık var. Hiç çalışmadan üretmeden sigortalı olanlar var. Bizim önceliğimiz ceza değil bilinçlendirmektir. Sigortasız çalışanlar şu an sigortanın önemini bilemeyebilir. Yaş ilerledikçe sigortanın öneminin farkına varacak. Kayıt dışı aynı zaman da kişiler arasında ki huzuru da bozmaktadır. Bizim olmazsa olmazımız kayıt dışı ile mücadeledir” diye konuştu.