Rabia MOLLAOĞLU - Turizm şehri Trabzon’da iki buçuk yıldır vekâleten yürütülen İl Kültür Turizm Müdürlüğüne asaleten atama yapılması bekleniyor. İl Başkanı Mumcu, “En yakın zamanda bir atama yapılacak” dedi.

122271162_1820789898063456_3690489638789420148_n

Sümela Manastırı’nda elektronik müzik eşliğinde çekilen tanıtım filmi görüntüleri tepki çekmiş, bakanlık tarafından inceleme başlatılmıştı. Müfettişlerin yaptığı inceleme sonucunda İl Kültür Turizm Müdürlüğünü Vekâleten yürüten Mustafa Asan izindeyken görevinden alınmıştı.

BEKLENEN ATAMA EN KISA ZAMANDA YAPILACAK

AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, yaşanan gelişmeler üzerine yaptığı açıklamada “En yakın zamanda asaleten atama gerçekleştirilecek” dedi. Mumcu, “Mustafa Bey’in savunmasını okudum. Savunmasına göre suçunun olmadığını söylüyor. Ben derinlemesine incelemedim meseleyi. Müfettişler sorgulayıp o şekilde karar vermişler. En kısa zamanda bir atama yapılacak. Ona dair çalışma yapıyoruz.” diye konuştu.

KOSTAKİ’DE İHALE NE AŞAMADA?

Trabzon Akçaabat resim ve renklerle şenlendi! Trabzon Akçaabat resim ve renklerle şenlendi!

Mumcu, ihalesinde sorun olup restorasyon süreci uzayan Kostaki Konağı ile ilgili “Sürekli takip ediyoruz. İhaleyi alanlar ince işçiliği olduğu için orayı bitiremiyorlar. Dolayısıyla maliyetler yükseliyor. Turizm Bakanlığı tekrar orayı ihale etti. İnşallah bundan sonra da devam edecek. Çok ince işçilik var. Boya üstüne boya vurulmuş. Ahşap işçilikleri var. Restorasyonu özellik arz eden yapımız. Alelade restore edilecek bir yer değil. Yeniden ihale edildi, şimdi başlanacak biliyorum.” ifadelerine yer verdi.