Anadolu Eğitim Kültür ve İrfan Derneği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında, Akçaabat Belediyesi’nin de katkıları ile gerçekleştirilecek olan V. Felsefe Deneme Yarışması imza töreni düzenlendi.

“yazıYORUM” projesi kapsamında yapılan protokol, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ANADER (Anadolu Eğitim Kültür ve İrfan Derneği) ve Akçaabat Belediyesi tarafından imzalandı.

Yarışma, resmi ve özel kurumlarda öğrenim gören ortaöğretim öğrencilerine yönelik, düşünürlerin sözlerini içeren alıntıları okuma, anlama ve yorumlayabilme; felsefi bir dille, felsefe kavramlarını kullanarak deneme yazabilme; tutarlı düşünebilme ve düşündüklerini temellendirebilme becerilerini ölçmeyi amaçlıyor. V. Felsefi Deneme Yazma Yarışması bu yıl şair, mütefekkir Sezai Karakoç anısına düzenlenecek. Mayıs ayında Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde Sezai Karakoç’un hayatının anlatılacağı ve Sezai Karakoç şiirlerinin de seslendirileceği program ile yarışmada dereceye girenlere ödülleri takdim edilecek.

Anader Kadın Kolları Başkanı Havva Yetimoğlu Demir Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu’nu ziyaret ederek yarışma hakkında bilgi sundu ve protokol metnini imzaladılar.