Trabzonspor'da uzun yıllar forma giyen ve 38 yıl önce yaşanan şampiyonlukta kadroda yer alan Bahaddin Güneş, ağabeyi Şenol Güneş'e gelen teklifleri açıkladı.

Gözden kaçırmayın

61medya.com Trabzon Amatörde Yılın Futbolcusu belirlendi 61medya.com Trabzon Amatörde Yılın Futbolcusu belirlendi

38 yıl önce kazanılan şampiyonlukta Trabzonspor'un kadrosunda yer alan ve şu anda TFF 2. Lig takımlarından Afjet Afyonspor'u çalıştıran Bahaddin Güneş özel açıklamalarda bulundu. Sezon başında teknik direktör Abdullah Avcı'ya şampiyon olacaklarını söylediğini belirten Güneş, "Abdullah hoca ile görüşmüştüm. Hatta 3,4 tane oyuncu almıştım onlardan. Hocam bu sene burada şampiyonluk görüyorum demiştim. O da bana 'Şampiyon olursak vallahi dile benden ne dilersen' diyerek espri yapmıştı" diye konuştu.

Senol Güneş'i Fransızlar istiyor

Ağabeyi Şenol Güneş'in isminin TFF başkanlığıyla anılmasıyla ilgili de konuşan Bahaddin Güneş, "TFF Başkanı olursa Türk futbolu için çok faydalı olur. Şenol hocayı Beşiktaş çok istedi. Çünkü orada 2 şampiyonluk yaşadı. Beşiktaş camiası onu çok seviyor. Onun konumu ne olacak bilmiyorum. Dubai'den, Birleşik Arap Emirlikleri'nden, Avrupa'dan teklifler var kendisine. Fransa'da St. Etienne istiyor. Hocanın kafası karışık, şu an beklemede. Ben şu an için mümkün olamayacağını düşünüyorum. Düşüncem yurt dışına gider, bir senesini orada geçirip daha sonra TFF Başkanlığını düşünebilir" dedi.