FETÖ, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Amerikalılar nezdinde mahkum edebilmek için.. Yani kötü göstermek için sokak ilanlarına başladı. ‘Stop Erdoğan’ ifadeleriyle Erdoğan’ı kötülemek istiyorlar. FETÖ’nün bu yeni eylemini yansıtan reklamı Amerika’da yaşayan Oray Eğin’e göre etkisiz ve son derece izbe bir yerde… Ancak bu bile AK Parti’yi öylesine etkilemiş olmalı ki rahatsızlık Bosna Hersek’ten hissedildi. Güçsüz durumdaki FETÖ’nün ölüm döşeğindeki bu başkaldırışı AK Parti’yi bu kadar rahatsız edince ilk tepki Bosna Hersek’ten geldi. Bosnalılar, ‘Love Erdoğan’ sözlü afişleriyle, ışıklı tabelalarıyla Erdoğan’a destek verdi. Bizim için bunun anlamı büyüktü ve önemliydi. Zira Bosna Müslümanları içten gelen samimi duygularını yansıtmıştı.

Türkiye’deki bazı AK Parti belediyeleri Bosna’daki bu harika çıkışı kopyalayarak kendilerince Erdoğan sevgisini gösteriye çıkardılar. İlk olarak galiba Üsküdar Belediyesi başlattı. Ardından Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve diğer iller. Ve nihayet Trabzon Büyükşehir ve ilçeleri… “Biz bize algısı” oluşturan bu çıkışın toplumda hiçbir karşılığı olduğunu düşünmüyoruz. AK Parti belediyeleri Erdoğan sevgisini halka daha çok hizmet götürerek ve AK Partinin oylarını yükselterek göstermeli. Mesele FETÖ’ye cevap veya ABD’ye göstermek ise tepkiler daha farklı yerlerden gelmeli… Analizimize devam ediyoruz…

FETÖ’nün bu çıkışı aslında AK Partili belediyelerin ortaya koyduğu karşı çıkışı ile amacına ulaşmıştır. Bir eylem, karşıtını ortaya çıkarabiliyorsa o eylem başarılıdır. FETÖ’nün afiş eylemi üstelik AK Partinin kalbi anlamındaki belediyelerde aksül amel oluşturmuşsa eylem amacına ulaşmış demektir. FETÖ’ye cevabı keşke Bosna gibi başka ülkeler de verebilseydi. Erdoğan’ı seven ülkeler… Hadi olmadı! Bari STK’larımız verseydi. Muhammet Balta, Murat Zorluoğlu’na mesaj atıp “Afişli reklam biz de yapalım” deme yerine Trabzon’a gelip Zorluoğlu’nu da yanına alıp Ticaret Odası başta olmak üzere STK’ları dolaşıp onlara emanet etseydi. Trabzon örnek oluştursaydı. Ve FETÖ Anadolu şehirlerindeki STK’lardan yükselen tepki karşısında bu afişi yaptığına bin kere pişman olsaydı. Balta, bunu yapabilir miydi? Gülümsediğinizin farkındayız.. Balta, yapabileceği kadarını yaptı!.. Hatırı nereye işliyorsa oraya söyledi!.. Sonra birbirlerini tebrik edip sevinç yumağı oluşturdular! Böylece Erdoğan’ı ne kadar çok sevdiklerini göstermiş oldular!..

AK Parti belediyeleri, “Erdoğan seni seviyoruz” ifadesini Türkçe yapabilirlerdi. Zira FETÖ’cüler İngilizce lisanıyla Amerikalılara hitap etti. Bizim belediyelerin muhatabı ise Türkler… Dolayısıyla Türkçe seslenilebilirdi. Ayrıca Erdoğan sevgisi bir zıddiyet ifadesi ya da karşı çıkışı olarak değil, tez olarak sunulmalıydı. Örnek verirsek… Karabağ’da SİHA’lar Ermenistan ordusunu yerle bir ederken, bizim belediyeler işte o zaman Erdoğan sevgisini öne çıkararak toplumda karşılık bulabilirlerdi. Ya da yarın Mısır’la imzalanacak bir mutabakat anlaşmasıyla ilk kez Erdoğan’ın Türkiye ve dünya gündemine taşıdığı Mavi Vatan hakkımız amacına ulaşmış olacaktır. İşte o zaman her yer “Seni seviyoruz Erdoğan” afişleriyle süslenebilir. AK Parti belediyelerinin öncülük ettiği şükran çıkışları halkta o zaman karşılık bulabilir.

Biz böyle düşündük… Erdoğan’ı çıkarı için değil, Allah rızası, ülkesinin bekası için sevenlerin de böyle düşüneceğine inanıyoruz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.