Süper Lig'de Manisaspor, Trabzonspor ve Galatasaray'da forma giyen eski futbolcu Selçuk İnan, Asist Analiz Genel Yayın Yönetmeni Arda Ün'ün sorularını yanıtladı. Trabzonspor ve Galatsaray'da oynarken büyük kulüplerden teklif aldığını belirten İnan o zamanaları anlattı.

Şenol Güneş ve Fatih Terim arasında ki farkı anlattı

Şenol Güneş ve Fatih Terim ile çalışan İnan aralarında farkı şu sözlerle aktardı: "Şenol Hoca'yla çalıştığım dönemde; bana o kadar güveniyordu ki çok rahat bıraktı. İnanılmaz bir oyuncuya dönüştürdü beni onun gözünde. Fatih Hoca da beni çok sevdi, çok güvendi. Fatih Hoca daha fazla oyuncuyla oynayan, oyuncuyu istediği gibi idare eden, istediği pozisyona yontabilen bir hocaydı. Şenol Hoca, oyuncudan da nasıl verim alacağını çok iyi bilen bir teknik direktör."

selçuk-1

A Milli Takımımız kendi evinde galip! A Milli Takımımız kendi evinde galip!

"Galatasaray'a gelmem de birçok yöneticinin emeği var"

Trabzonspor'da başarılı bir dönem geçiren ardından Galatasaray forması ile şampiyonluk yaşayan İnan, "Ben hep mütevazi biri oldum. Ama bir gerçek varsa o sene gerçekten skor anlamında önemli katkılar sağlamıştım Galatasaray'da. Onlar olmasa, Fenerbahçe şampiyon olabilirdi. Belki de etkileyebilirdi sonucu. Benim o zamandaki olduğum halimle şu an bonservisi elinde olan bir oyuncuyu almak kolay değil Türkiye'de. Galatasaray'a gelmem de birçok yöneticinin emeği var ama ben hayatım boyunca bir karar aldıysam onun peşinden giderim. Galatasaray'da oynamak hayalim ve gerçekleştirmek istediğim tek hedefimdi. Bu fırsat gelince de başka bir şey düşünmeden oraya gitmiştim." ifadelerini kullandı.

selçuk2

"Avrupa'nın 5 büyük liginden de teklifler aldım"

Trabzonspor ve Galatasaray forması altında birçok başarıya imza atan İnan o dönem gelen transferi şu sözlerle anlattı: "Trabzonspor'dayken de oldu. Leicester City olayı ben 4. yıldızı taktıktan sonra yaşandı, 30 yaşındaydım olmadı. Galatasaray'a gelmeden önce Trabzon'dayken Sevilla olayı vardı o olabilirdi. O zamanlar konuşuluyordu. Bonservisim elimdeyken, Avrupa'nın 5 büyük liginden de teklifler aldım. Ama Galatasaray'a iyi ki de gelmişim."