Rize Baro Başkanı Peçe, isyan etti! Yargıya gidiyor Rize Baro Başkanı Peçe, isyan etti! Yargıya gidiyor

Müteahhit İsmet Şişman, Gümüşhane'nin Söğütağıl köyünde bulunan dağ eviyle evin karşısında bulunan kayayı asma köprüyle birleştirerek kendisine seyir terası yaptı. Şehir stresinden kutulmak için yaptığı seyir terasına ilgi artınca bütün arazisini ziyaretçilere açtı.
İstanbul’da yaşayan müteahhit İsmet Şişman, Gümüşhane’nin Söğütağıl köyünde bulunan 2160 rakımlı dağ evini ve arazisini ziyaretçilere açtığı belirtti.


İnşaat Mühendisi İsmet Şişman, “53 yıl oldu Gümüşhane Söğütağıl köyünden gideli. İstanbul’da inşaat mühendisliği yaptığımızdan İstanbul’un stresi yoğun. Bu da bizi yorduğu için memleketimize yazları geri dönüyoruz. 2160 rakımlı dağ evimizde ilk önce bir çadır kurmakla başladık stres atmak için daha sonra ev yapma ihtiyacı duydum arazi de tapulu arazim olduğu için kendime bir ev altına da bir mescit yaptım. Aradan süre geçince insanlar burayı merak etmeye başladı ve daha çok ziyaretçi gelmeye başladı. Ziyaretçi gelmeye başlayınca piknik alanları yapmaya başladık. 3-4 tane piknik alanı, misafirhane ve tandırhane yaptık. Daha sonra bir asma köprü yaptık. Asma köprüden sonra da karşına bir cafe yaptık. İstanbul’dan burada köylerine gelenler hatta Trabzon’dan bile insanlar gelip burayı ziyaret ediyor. Ziyaretçilere hizmet etmeye çalışıyoruz, burada ziyaretçilerden herhangi bir ücret almıyoruz. Buraya hem biz gelip İstanbul’un stresini atıyoruz hem de gelen misafirlerimize burada bir hoş piknik yaptırabiliyorsak ne mutlu bize. Bundan sonra yapacağımız projemiz de yaptığımız mesire alanının üzerine bir 200 metrelik köprü düşünüyoruz. Şu anda proje aşamasında. Şu anki köprümüz 40 metre boyunda yerden 35 metre yüksekte. Bunu kendimiz yaptık." açıklamalarında bulundu.


“Ağlar mis gibi ben daha ne diyeyim"


2160 rakımlı bölgede havanın çok temiz olduğunu söyleyen ve ziyaret için Kocaeli’den gelen Ahmet Sarı, “Kabaköy’dekiler böyle bir yerin olduğunu söylediler. Buradaki İsmet abinin kendisinin şahsi olarak yaptığını hiçbir ticari amaçlı değil, asma köprüler, temiz manzara. Buraya gelenler herhalde birkaç gün daha gelse bir kaç senelik gençleşir diyebilirim. Çok güzel temiz bir havası var. Bu asma köprüden geçip buraya çıktığın zaman bir tarafta Karadeniz’in yaylaları bir tarafta Gümüşhane’nin köyleri, Kale, Kelkit bütün dağlar mis gibi ben daha ne diyeyim. Hayranım yani. İlk defa geldim inşallah bunun devamı olur ve herkese tavsiye ederim. Burayı duyduk, daha önce de geldik. Burayı bir abimiz yapmış, daha önce ev olarak kullanıyormuş. Sonradan asma köprü ve piknik alanları kurmuş. Çok güzel olmuş beğendik. Bir daha gelme arzusundayız. İlginç olan asma köprüsü, havası, yüksekliği böyle bir havayı hiçbir yerde bulamazsın. Buradan Gümüşhane’nin merkezine kadar neredeyse dağlarını görebiliyoruz.” ifadelerini kullandı.