Pençe-Kilit Operasyonu sızma girişimi esnasında Piyade Uzman Çavuş Selahattin Taşkın ve Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde yaşanan hain saldırıda Piyade Teğmen Ömer Faruk Civelek şehit düştü.

Bartholomeos'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür Bartholomeos'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür

Milli Savunma Bakanlığı (MSB)’den Piyade Uzman Çavuş Selahattin Taşkın hakkında şu açıklama yapıldı: “Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde 17 Temmuz 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları ile yaşanan çatışmada kahraman silah arkadaşımız Piyade Uzman Çavuş Selahattin Taşkın yaralanarak derhal hastaneye sevk edilmiş yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

FX3YHSIWAAMPbe5

Evli olan Şehit Piyade Uzman Çavuş Selahattin Taşkın'ın (38) naaşı Erzurum'a getirildi. Şehit Taşkın'ın naaşı yarın ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

FX4ZL9SX0AkfO1X

Aslen Trabzonlu olan Piyade Teğmen Ömer Faruk Civelek, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit oldu. Şehidin Sakarya Karasu ilçesi Gölköprü Mahallesi'nde yaşayan ailesine askeri yetkililer tarafından haber verilirken Civelek’in nişanlı olduğu ve Eylül ayında evleneceği öğrenildi.