PKK'lıların füzeli saldırısında Trabzonlu Teğmen Talha Bahadır şehit düştü.

Irak'ın kuzeyinde Zeytindalı Harekât Bölgesinde Pençe-Kilit Operasyonu’nda füze saldırısı sonucu yaralanan Trabzonlu İs. Tğm. Talha Bahadır şehit düştü. 

Gözden kaçırmayın

Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Yusuf Durmuş’tan dikkat çeken iddia Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Yusuf Durmuş’tan dikkat çeken iddia

Şehit Talha Bahadır'ın Trabzon'un Şalpazarı ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu ve naaşının Yalova’da defnedildiği öğrenildi. 29 yaşındaki Talha Bahadır’ın 4 aydır Suriye’de olduğu ve şehit düştüğü gün görev süresinin dolduğu ve Malatya’daki birliğine döneceği öğrenildi.

24 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ 


MSB'den yapılan açıklamada şehit Talha Bahadır’ın kanının yerde kalmadığını söyleyerek, “Zeytindalı Harekât Bölgesinde, 04 Mayıs 2022 tarihinde, bir unsurumuza teröristlerce yapılan füze saldırısı sonucunda kahraman silah arkadaşımız İs. Tğm. Talha Bahadır ağır yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Saldırı sonrası belirlenen terör hedefleri ateş altına alınmış ve ilk belirlemelere göre 24 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Şehidimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.” denildi.

“MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN”


Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ise yaptığı açıklamada, “Zeytindalı Harekât bölgesinde şehit düşen kahraman askerimiz Teğmen Talha Bahadır'a Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır diyorum. Milletimizin başı sağ olsun” ifadelerine yer verdi.