Trabzonspor’da 7 Ocak 2022 Cuma günü yapılacak olan Divan Başkanlık genel kurulu öncesi tansiyon yükseliyor. Daha önce mevcut başkan Ali Sürmen’e karşı sert açıklamalarda bulunan Divan Kurulu üyesi Erdal Atalay açıklamalarına ve çağrısına devam ediyor.

Dr. Erdal Atalay 7 Ocak tarihinin baskın bir seçim olduğunu tekrarlayarak “Bu Başkan adayı olabilme şartı olanların yüzde ellisi, yönetim kurulu üyeliği yapmamış olup, kulüp işleyişi ile ilgisi olmayan Müze Kurulu, Haysiyet Kurulu ve Sicil Kurulu gibi organlarda görev almış olup birçoğu kulüp binasına girmeden isimleri bir yerlere yazıldığı için aday olabiliyorlar” dedi.

“Tüzük tadilatı yapılmadan bu seçim neden yapılıyor?”

Dr. Erdal Atalay şahsının aday olamamasının çok düşündürücü olduğuna dikkat çekerek “5 sene Haysiyet kurulu üyesi olan kişiler kaç kere toplanmıştır, kulüp binasına görevli olarak girmiştir. Müze kuruluna ismini yazdıran bir kişi M. Ali Yılmaz tesislerine hiç girmemiş olabilirler. 3/4./4,5 sene yönetim kurulu üyeliği yapmış, çek imzalamış, transfer yapmış. Mesela ben, 2 dönem TFF de yöneticilik yaptım, genel sekreterlik görevinde bulundum. Mehmet Ali Yılmaz tesislerinin yapılmasında aktif rol almış olmama rağmen 5 seneden 2/3 ay eksik olmama rağmen aday adayı bile olamıyorum. Bunu birileri çıksın izah etsin anlatsın. Tüzük tadilatı yapılmadan bu seçim neden yapılıyor’ diye sordu.

‘Puan durumundan istifade etmek istiyor”

Dr. Atalay, Ali Sürmen’in 6 ay yöneticilik yaptıktan sonra Divan başkanı olduğunu da hatırlatarak “Entrika ile bu süreyi 10 seneye çıkarmak için baskın seçim yapıyor. Sicil Kurulu, Müze Kurulu, Denetleme kurulu ve Tüzük komisyon başkanını umursamadan attığı ve attırdığı imzalara rağmen Trabzonspor’un puan durumundan istifade ederek başkan olmak istiyor. Saygınlını korumak istiyorsa yarın adaylıktan çekilip, listesindeki bir yönetim Kurulu üyesini başkan adayı olarak gösterir” tepkisini gösterdi.