AK Parti Trabzon Teşkilatı’nın bayramlaşma programı Bakan Varank’ın katılımıyla yapıldı

Nurullah CABRİ-AK Parti Trabzon İl Teşkilatı Meydan Parkı’nda bayramlaşma programı düzenledi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın da katıldığı bayramlaşma programında AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Salih Cora, Bahar Ayvazoğlu ve Adnan Günnar ile partinin önde gelen isimleri de yer aldı. Bayramlaşma programı AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu’nun açılış konuşması ile başladı. Ardından milletvekilleri selamlama konuşması gerçekleştirerek, sözü Bakan Varank’a bıraktı.

CHP’Lİ Söğüt: Üretici ve tarımsal üretim desteklenmeli CHP’Lİ Söğüt: Üretici ve tarımsal üretim desteklenmeli

WhatsApp Image 2022-07-11 at 15.15.34

“ŞEHİRLERİMİZE NE KATKI SAĞLARIZ DİYE MÜCADELE VERİYORUZ”

Trabzonlulara seslenen Bakan Varank, “Sizlerle bir arada olmaktan bahtiyarlık duyuyor, sizleri saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Teşkilatımız, ‘Bayramda mutlaka bizimle olmanız lazım.’ dedi. ‘Trabzon’u ihmal etmemeniz lazım.’ dediler. O ricayı emir telakki edip buraya geldik. Kurban Bayramı çok özel bir bayram. Kurban, kelime manası Allah’a yaklaşmak olan, içerisinde nice hikmetler barındıran bir bayram. Kurban en sevdiğinizden, Rabbimiz için, dinimiz için, inancımız için nasıl taviz verebilirsiniz onu gösteren bayram. Biz de Kurban Bayramı’nda hacılarla birlikte şu anda bayramımızı kutluyoruz.  Biliyorsunuz 2 senedir Hac yapılamıyordu. Müminler o kutsal topraklardan uzak kalmışlardı. 2 senenin sonunda bu sene haccı ekbel olan yani cuma günü Arafat’ta milyonlarca Müslüman’ın toplandığı bir bayramı beraberce idrak ettik. Bilmiyorum takip edebildiniz mi? O kutsal topraklarda Arafat’ta sadece Türkiye’den gelenler değil dünyanın dört bir tarafından milyonlarca Müslüman bir kişiye dua ediyordu. Kimdi o? Recep Tayyip Erdoğan, onun sağlığı esenliği için, ülkesinin başında en güzel şekilde siyasetine devam etmesi içim milyonlarca Müslüman Türklerle beraber dua ediyordu. Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte bizim 20 yıldır davamız bu ülkeyi öncelikle muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarabilmek. Ama bunu yaparken sadece kendi ülkemizde değil, dünyanın dört bir yanında nerede bir mazlum varsa mağdur varsa onların da ihtiyacını elimizden geldiğince gidermeye çalışmak. Hamdolsun. Milyonlarca insan Sayın Cumhurbaşkanımıza dua ediyor. Biz de bu şuurla onun ekip arkadaşı olarak şehirlerimize ne katkı sağlarız, ülkemize ne katkı sağlarız diye bunun mücadele veriyoruz. 20 yıldır bunun için çalıştık, Allah’ın izniyle bundan sonra da böyle çalışmaya devam edeceğiz. Şehirlerimizin her birini, ilçelerimizin her birini, neyi hak ediyorsa, Batı ülkelerinde insanlar hangi hizmetlerle tanışıyorsa biz de o hizmetlerle tanıştırmak için mücadele ediyoruz. Büyük bir gayret gösteriyoruz.” ifadelerini kullandı

SANAYİ BAKANLIĞI OLARAK ADIM ATIYORUZ

Trabzon için yatırımları planladıklarını da kaydeden Bakan Varank, “Bu şehirde hangi alanda yatırımlara ihtiyaç var diye yatırımını planlıyoruz. Karadeniz’de bir bilim merkezi yoktu. Ne dedik? Karadeniz’de bir bilim merkezi öncelikle Trabzon’a yakışır dedik. Şu anda bölgenin teki Bilim Merkezini, Özdemir Bayraktar Bilim Merkezi’ni inşa ediyoruz. Bizim burada kafes balıkçılığı mı ileri gitti, işletmelerimizin yumurta tesisine mi ihtiyacı var? Biz Sanayi Bakanlığı olarak bununla ilgili adımları atıyoruz.  Yeter ki bu şehirde insanlar mutlu olsun. Yeter ki bu şehrin ekonomisini kalkındıralım. Yeter ki bu şehirde insanlar daha müreffeh olsun. Biz bu ekip olarak AK kadro olarak, Cumhur İttifakı ile birlikte sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz.” açıklamalarında bulundu.

TRABZONLU HEMŞEHRİLERİMİZ ARKAMIZDA DİMDİK DURSUN

Dünyanın ekonomik buhrandan geçtiğine işaret eden Bakan Varank, şunları kaydetti: “Elbette dünya büyük bir çalkantıdan geçiyor. Dünyanın bir günü bir gününe eşit değil. Şu anda bir barış gölü olan Karadeniz’de iki büyük komşunun savaşını yaşıyoruz. İşte bütün bu gelişmeler ülkemizi etkiliyor. Şundan emin olun Sayın Cumhurbaşkanımız siyasi geçmişiyle Allah’ın izniyle bu dalgalı denizden bu gemiyi çıkarabilecek tek liderdir. Bunu bizde biliyoruz. Zaman zaman bize kızan vatandaşlar da ‘Türkiye’de bu gemiyi salimen yürütebilecek başka bir lider yok.’ diyor. Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın bu ülkenin derdiyle dertlendiklerini biliyoruz. Çalışmaya devam edeceğiz. Yeter ki Trabzonlu hemşehrilerimiz bizim arkamızda dimdik dursun. Evelallah bu ülkenin başaramayacağı hiçbir şey olmaz. Biz her şeyin üstesinden geleceğiz.”

VATANDAŞ ZAMLAR YÜZÜNDEN TEPKİ GÖSTERDİ

Bakan Varank’a seslenen bir vatandaş, “Zam var zam. Ekmek 8 lira oldu. Unun çuvalı 500 lira. Zam geldi o ne olacak?” diye seslendi.  Vatandaşın enflasyona ezdirmemek için temmuz ayında asgari ücrete zam yaptıklarını ifade eden Bakan Varank, “Bundan iki kabine toplantısı önce Sayın Cumhurbaşkanımız bizi topladı. ‘Bir fiyat artışı sorunu yaşıyoruz. Özellikle sabit gelirli vatandaşlarımızın sıkıntısı var. Biz vatandaşlarımızı enflasyona ezdiremeyiz. Asgari ücrete zam yapmalıyız.’ dedi. Biz enflasyonla yeni tanışmadık. Yüzde 150 enflasyonun olduğu bir ülkede hangi iktidar, ‘Vatandaşlarımız mağdur oldu. Bizim asgari ücreti yükseltmemiz gerekiyor.’ dedi. Biz sıkıntıların farkındayız. Biz sıkıntıların üstesinden de nasıl gelineceğini biliyoruz. Dünya bir türbülanstan geçiyor. Bu türbülansı da Allah’ın izniyle geçeceğiz. Yeter ki bir olalım, beraber olalım, hep birlikte Türkiye olalım.” açıklamalarında bulundu.

TRABZONLULAR TÜM DÜNYADA ÖRNEK OLDU

Şampiyonluk açıklaması da yapan Bakan Varank, açıklamalarını şöyle tamamladı: “Biliyorsunuz bu sene Trabzonspor şampiyonluk oldu. Spekülasyonlar yapıldı. İşin içerisine siyaset karıştırmaya çalıştılar ama ben özellikle hemşehrilerime teşekkür etmek istiyorum. Neden biliyor musunuz?  Sadece Türkiye’ye değil tüm dünyaya bir şampiyonluk kutlaması nasıl yapılır gösterdiniz. Sadece Türkiye’de değil, dünyada bu şehir gündem oldu. Trabzonlular gündem oldu. 2 milyon insan bir araya geldi ama bir kişinin bile burnu kanamadı. Ben bütün hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bunu nasıl başardık? Bir ve beraber olarak başardık. Büyükşehir Belediyemiz bütün bu kutlamalara öncülük etti. Bu sayede bütün dünyaya bu şehrin nasıl eğlenmeyi bildiğini de göstermiş olduk. Bütün hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum.”

Bakan Varank konuşmalarının ardından halkla bayramlaştı ve Maraş Caddesi’nde incelemelerde bulundu.