Samsun’da Trabzonspor’un şampiyonluk kutlamalarında 2 takım taraftarları karşılaşınca gerginlik çıktı. Polis olayda biber gazı kullandı.

Fransa'nın göbeğinde Trabzonspor coşkusu Fransa'nın göbeğinde Trabzonspor coşkusu

Süper Lig'de kendi sahasında Antalyaspor ile karşı karşıya gelen Trabzonspor, 2-2 berabere kaldıktan sonra 7. şampiyonluğunu ilan etti. Bordo-mavili taraftarlar, maçın bitmesinin ardından Samsun'da konvoy yapmak istedi. Samsunspor taraftarlarının bulunduğu bölgeye gelen Trabzonspor taraftarları ile Samsunspor taraftarları arasında gerginlik yaşandı. Olayların büyümemesi için polis biber gazıyla müdahale etti.

Biber gazıyla müdahale sırasında çok sayıda taraftar biber gazına maruz kaldı. Polisin güvenlik önlemlerini artırmasıyla birlikte Trabzonspor konvoyundaki taraftarlar sevinç gösterilerine devam etti. Trabzonspor taraftarlarının kullandığı bir otomobilin Samsunspor taraftarlarıyla çarpışarak kaçtığı da görüldü. Samsunspor taraftarları, otomobilin çarptığı havada takla atan Samsunsporlu taraftarın yanına koşarak ayağa kalkmasına yardım etti. Olayı görenler, "Adam öldü" diye bağırdı.

Güvenlik güçlerinin taraftarları dağıtmasının ardından bazı taraftarlar ara sokaklara dağılarak geçen araçlara taş attı. Çıkan olaylarda eski Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık da biber gazından etkilendi.