Trabzonspor'un Slovak yıldızı Marek Hamsik Beinsports'a özel açıklamalarda bulundu.

Süper Lig'de Trabzonspor ile kariyerinin ilk lig şampiyonluğunu kazanan dünya starı Marek Hamsik bu sezonla ilgili Beinsports'a çok samimi açıklamalarda bulundu. Sezon boyunca yaşadıkları ve şampiyonluk sevinci hakkında konuşan Hamsik şu ifadeleri kullandı;

hamsik 2

“Harika duygular yaşadım böyle anları çok seviyorum ben de tadını çıkardım. Şehir bu şampiyonluk tutkusunu tatmayı çok istiyordu onları görünce ben de çok sevindim.  Herhangi bir kıyafetimi kaybetmedim. İçeri girdiğimizde beraber oynadık zopladık, ben de bu duyguları yaşamayı bekliyordum. 

Hamsik için Konyaspor maçı en kritik maçtı

''Sezon boyunca oynadığımız en kritik maç Konyaspor maçıydı. Kaybetseydik puan farkı azalacaktı, bence en kritik maç oydu. Galatasaray maçı en kritik maçlardan birisiydi. 1-1 olduğunda kazanacağımızdan emindim. Golü attığımızda çılgınca bir sevinç oldu, ben de bunu kutlamaya çalıştım''. 

trabzonsporlu-marek-hamsikin-sakatlik-durumuna-iliskin-gelisme-qPcU

Gözden kaçırmayın

Vitor Hugo Trabzonspor'a bakın nasıl geldi? "Gözlerini kapat..." Vitor Hugo Trabzonspor'a bakın nasıl geldi? "Gözlerini kapat..."

Takıma geldiği günden bugüne durumu değerlendiren Hamsik ''Bu takıma geldiğim günden itibaren buradaki herkesle beraber büyük bir aile olduğumuzu gördüm. Buraya geldiğimde bana söylenenleri daha net gördüm. Bu takımın şampiyon olabileceği söylenmişti. İlk andan beri şampiyonluk istiyordum. Bir kaç galibiyet aldıktan sonra net gördüm. İyi  başlangıçlardan daha önemlisi iyi bitirebilmek son adımları da iyi atmaya başladık. Hep beraber şampiyon olduk'. Sakatlık sürecinde çok üzgündüm yardım edemediğim anlarda dahi takım iyi bir iş çıkardı, olabildiğince hızlı dönmeye çalıştım. Çok erken dönmek sıkıntı yaşatabilir zor zamanları atlattım. En son anlarda yardımcı olabildiğim için mutluyum. Hep beraber önümüzdeki sezonun neler getireceğine balacağız. Şampiyonlar ligi müziğini  burada duyacağız'' dedi.