Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, 17 Mayıs’ta düzenlemiş olduğu basın toplantısında 10 gün sonra Türkiye’nin en büyük şampiyonluk anıtının açılacağını açıklamıştı. Aradan 3 ay 10 gün geçmesine rağmen anıt açılmadı.

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, 17 Mayıs’ta düzenlemiş olduğu basın toplantısında 10 gün sonra Türkiye’nin en büyük şampiyonluk anıtının açılacağını açıklamıştı. Aradan 3 ay 10 gün geçmesine rağmen şampiyonluk anıtının açılışı yapılmadı.

Umut Vakfı'nın Bireysel silahsızlanma afiş yarışmasında ödüller sahiplerini buldu Umut Vakfı'nın Bireysel silahsızlanma afiş yarışmasında ödüller sahiplerini buldu

Başkan Bıyık, “Başkan Bıyık, “Hürriyet parkımızın ortasına Türkiye’nin en büyük şampiyonluk anıtını yapıyoruz. Yaklaşık 18 metre yüksekliğinde ve Trabzonspor’un bütün tarihinin hikayelendirilmiş olduğu ve geçmişimizdeki bütün değerlerinin de orada anlatıldığı bir alan oluşturulacak. Bütün bölgede çekim merkezi oluşturacağını düşünüyoruz. Burada anıtın yapılması noktasında yine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun sağlamış olduğu finansörlerle birlikte bunu bir bağış olarak yapıyoruz. Yani Yomra Belediyesinin ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin cebinden çıkmış olan bir para yoktur.

Tamamen Trabzonspor gönüllüsü insanlar tarafından Ekrem Başkan’ın ricası doğrultusunda yapılmıştır. İnşallah 10 gün içinde açılışını yapmış olacağız. Hem Yomra için hem Trabzon için değer olacağını düşünüyorum. Çünkü bu güne kadar yapılmamış ve yakın tarihte de bunun bir örneği olacağını düşünmüyorum. Hikayesini anlatan bir kitapçık var. Bunu da biz arkadaşlarımıza ulaştırmış olacağız.” açıklamalarında  bulunmuştu.

Başkan Bıyık’ın Şampiyonluk Anıtı hakkında 10 gün gibi kısa bir süreyi tarih göstermesine rağmen anıtın 3 ay 10 gündür neden açılmadığı merak konusu oldu.