Süper Lig şampiyonu Trabzonspor'un en medyatik isimleri Ajans Press tarafından belirlendi.

Gözden kaçırmayın

Trabzonspor'un yıldız oyuncusu Cornelius şampiyonluğu konuştu Trabzonspor'un yıldız oyuncusu Cornelius şampiyonluğu konuştu

Spor Toto Süper Lig'de unutulmaz bir sezonu geride bırakarak mutlu sona ulaşan Trabzonspor'da, şampiyonluk kutlamaları hala dünya basınının gündeminde. Öyle ki Ajans Press’in medyada gerçekleştirdiği araştırmaya göre şampiyon Trabzonspor'un en medyatik isimleri açıklandı.

trabzonspor şampiyonluk (5)

Medya takip kurumu Ajans Press’in gerçekleştirmiş olduğu medya incelemesinde, 1 Ocak-10 Mayıs 2022 tarihleri arasında medyanın en çok konuştuğu, Şampiyon Trabzonspor’un en medyatik isimleri belli oldu. Yazılı basın ve internet siteleri taranarak gerçekleştirilen medya araştırmasında, devre arasında Başakşehir’den Trabzonspor’a transfer olan Edin Visca, 31 bin 193 haberle Trabzonspor’un en medyatik oyuncusu oldu. Karadeniz ekibinin asistleriyle gole en çok katkı yapan isimlerinden Anthony Nwakaeme 25 bin 651 haberle en medyatik ikinci oyuncu oldu. Şampiyonlukta en büyük pay sahiplerinden Andreas Cornelius ise 25 bin 270 haberle en çok konuşulan üçüncü oyuncu oldu. Bordo mavilerin hakkında en çok haber yapılan en medyatik diğer isimleri ise; A. Bakasetas (21 bin 537), Marek Hamsik (20 bin 092), Uğurcan Çakır (17 bin 702), Djaniny ( 16 bin 941), Puchacz (16 bin 500), S. Denswill (12 bin 617), Dorukhan Toköz (9 bin 790) ve Bruno Peres (8 bin 950) olarak sıralandı.

avcı1

EN MEDYATİK İSİM ABDULLAH AVCI OLDU

Trabzonspor'un 38 yıllık şampiyonluk özlemine son vererek kariyerinde ilk lig şampiyonluğuna ulaşan Abdullah Avcı, bordo mavililerin en çok konuşulan ismi oldu. Medyada Avcı ile ilgili 47.313 haber çıktı. 4 yıllık görev süresi boyunca Ziraat Türkiye Kupası, Süper Kupa ve Şampiyonluk kupasını Trabzonspor'un müzesine getirerek tarihe geçen Başkan Ahmet Ağaoğlu, medyada 17 bin 437 haberde yer aldı.