Trabzon sokaklarında Fenerbahçeli bir grubun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yaptığı hakaretin yankılarını sorduk. Trabzonspor taraftarları ise bu hareketi ortak dille kınadı

Türkiye, Faroe Adaları deplasmanından mağlup ayrıldı! Türkiye, Faroe Adaları deplasmanından mağlup ayrıldı!

Süper Lig’in ilk haftasında Fenerbahçe ve Ümraniyespor karşı karşıya geldi. Karşılaşma 3-3’lük eşitlikle son bulurken, maçın önüne geçen bazı hadiseler yaşandı. Fenerbahçeli bir grup taraftar maçı izledikleri alkollü mekanda Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında küfürlü tezahüratlarda bulundular.

61 Medya olarak Trabzon sokaklarında Trabzonspor taraftarlarına Fenerbahçeli bir grup tarafından gerçekleşen bu olayı sorduk. Aldığımız yanıtlar ise netti, “Kimse futboldaki eksikliklerini siyaset üzerinden kapatmaya çalışmasın kaldı ki ülkeyi yöneten en üst makamdaki insana hakaret etmek çok ayıp ve suçtur.”

“Başarısızlığı siyaset üstünden çirkin dille kapatmaya çalışmasınlar”

Sorumuzu cevaplayan taraftarların verdiği cevaplar şu şekilde, “Karşılaştıkları takım Ümraniyespor, Süper Lig’e yeni çıkmış bir takım kendi sportif başarısızlıklarını Cumhurbaşkanı ile bağdaştırmaları çok yanlış. Çıksınlar oynasınlar ülkeyi yöneten kişiye hakaret ederek ne elde edeceklerini zannediyorlar anlamıyorum, yanlış görüyorum.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı şahıs olarak sevmeyebilirsiniz fakat makamına ve görevine saygı duymak zorundasınız diyen bir Trabzonsporlu taraftar ise, “Bu bir maç, siz bir futbol karşılaşması izliyorsunuz ülkenin cumhurbaşkanına hakaret etmek ne demek? Kendisini sevmeyebilirsiniz ama saygı duymak zorundasınız, kaldı ki bu bir suçtur, hangi akılla yapılmış anlam veremedim.”

“Tüm Fenerbahçe camiasını suçlayamayız”

Bu hareketi tüm Fenerbahçe camiasına yüklemek yanlış olur diyen taraftar ise, “Futbol bir hobi, bir zevktir bu sporu bu kadar ileri boyuta taşıyarak alınan sportif bir mağlubiyette ülkeyi yönetenlere dil uzatmak çok yanlış ama bunu tüm Fenerbahçe camiasına yüklemek yanlış olur. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da Fenerbahçeli. Takımı destekleyen ve kendisini seven de birçok insan vardır. Bir grup aklı başında olmayan insanın yaptığı yanlışı bir camiaya yüklemeyelim. Futbol zevk işi, dostluğu kardeşliği birlikteliği barındırmalı bu hareketler çok yanlıştır” ifadelerini kullandılar.

“Bu hareketler kaosa neden olur”

Trabzonspor ile Fenerbahçe arasındaki rekabet ileri seviyede olabilir ama bu tarz hareketleri Fenerbahçe’ye yakıştırmıyoruz yorumunda bulunan sporsever ise “Ukrayna maçında da yanlış tezahüratlar oldu. Yeniden bir yanlışa imza atıldı bunu tüm camiaya mal etmek yanlış ama bu tarz yanlışlar Fenerbahçe camiasına yakışmıyor. Bu tür davranışlar yarın başka yerlere de sıçrar, bu bizim ülkemizi bir kaosa iter, bu hakaretleri kabul etmiyoruz. Taraftarın sağ duyulu olması lazım. Kutuplaşmayalım.”

“Fenerbahçe men edilsin”

Olaya daha tepkili davranan vatandaşlarda oldu, “Bugün Cumhurbaşkanımızın yerinde olsam Fenerbahçe’ye en ağır cezaları veririm. Men edilmesi gerekir. Cumhurbaşkanına küfür etmek demek tüm Türkiye’ye küfür etmek demek. Bizim için büyük bir değer oy verip başımıza getirdiğimiz insan. Fenerbahçelilerin haddine mi küfür etmek” sözleri ile tepki koydu.