TÜRK Sağlık Sen- SES ve Sağlık Sen’in aldığı karar doğrultusunda sağlık çalışanları Sağlık Bakanlığına karşı maaş artışlarında adalet sağlanması için Trabzon genelinde bir günlük iş bırakma kararı aldı. Eylemden haberi olmayıp, ameliyat randevusu olan hastalar hastaneye gittiklerinde şaşkınlık yaşadı. Hemşirelerin de eyleme katılmasıyla nedeniyle hastalara ameliyatlarının ileri bir tarihe ertelendiği söylenirken hastane koridorları kalabalıklaştı. Sağlık çalışanları ise talepleri karşılanmadığı sürece eylemin boyutunun büyüyeceğini söyledi.

 Tüm Türkiye genelinde sağlık çalışanları bir gün iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Türkiye’nin her şehrinde hemşireler de eyleme katıldığı için dün gerçekleşecek olan ameliyatlar ertlendi. Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ameliyat için hastaneye giden hastalar eylem nedeniyle ameliyatlarının ertelendiğini öğrenci. Hastane koridorlarında kalabalıklar oluştu.

KORİDORLARDA KALABALIKLAR OLUŞTU

Türk Sağlık Sen- SES ve Sağlık Sen’in aldığı karar doğrultusunda sağlık çalışanları Sağlık Bakanlığına karşı maaş artışlarında adalet sağlanması için Trabzon genelinde bir günlük iş bırakma kararı aldı. Eylemden haberi olmayıp, ameliyat randevusu olan hastalar hastaneye gittiklerinde şaşkınlık yaşadı. Hemşirelerin de eyleme katılmasıyla nedeniyle hastalara ameliyatlarının ileri bir tarihe ertelendiği söylenirken hastane koridorları kalabalıklaştı. Sağlık çalışanları ise talepleri karşılanmadığı sürece eylemin boyutunun büyüyeceğini söyledi.

Fatoş YETİMHELLAÇ