Samsun Gazi Devlet Hastanesi'nde bir şahsın kadın doktora, ölüm tehditleri savurdu.

Bölgemizde feci kaza! 19 kişi yaralandı 1 kişi hayatını kaybetti Bölgemizde feci kaza! 19 kişi yaralandı 1 kişi hayatını kaybetti

Son dönemde sağlık çalışanlarına yönelik şiddet artarken, Konya Şehir Hastanesi'nde görev yapan doktor Ekrem Karakaya'nın aynı kentteki başka bir hastanede çalışan bir güvenlik görevlisi tarafından başından vurularak öldürülmesiyle Türkiye ayağa kalktı. Sağlık çalışanları bu korkunç olayın ardından 2 günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirirken, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin sona ermesi için güçlü bir çağrıda bulundular. Ancak Samsun'dan kaydedilen bir görüntü, bu çağrılara pek cevap verilmediğini ortaya koydu.

"SİZ ÖLDÜRÜLMEYİ HAK EDİYORSUNUZ"

Samsun Gazi Devlet Hastanesi'nde bir kadın doktorla tartışma yaşayan vatandaşın "Siz öldürülmeyi hak ediyorsunuz" dediği anlara ilişkin görüntüler sosyal medyada infial yarattı.

İMAMIN SKANDAL İFADELERİ TÜRKİYE'Yİ AYAĞA KALDIRMIŞTI

Konya Selçuklu'daki Kayalar Camii'nden sorumlu imamın Cuma hutbesindeki sözleri özellikle sosyal medyada büyük tepki gördü. Doktor Ekrem Karakaya'nın öldürülmesinin ardından greve karar veren sağlık çalışanlarını hedef alan imam, bu tür girişimlerin daha fazla doktorun öldürülmesini de beraberinde getireceğini savundu.

"ÖLDÜRMEZ MİSİN, DÖVMEZ MİSİN?"

İmam skandal ifadelerini ise şu şekilde sürdürmüştü; "Geçen hafta anlatmadım mı kadın cinayetleri... Televizyonlarda göstere göstere kadın cinayetlerini çoğalttık. Sen gittin grev sırasında hastaneden boş döndün, oğluna iğne yapılacak, oğlun ölecek elinde. Doktor da dedi ki git grevdeyiz. Öldürmez misin sen, dövmez misin? Buna fırsat vermeyelim ya. Herkes akıllı olsun."