Sağlık Bakanı Koca dün Türkiye Eczacılar Birliği başkanı ve üyeleriyle toplantıda bir araya geldi. İlaç tedarikindeki sorunların ele alındığı toplantıdan yeni kararlar çıktı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye Eczacılar Birliği Başkanı ve üyeleri ile bir araya geldi. İlaç tedarikindeki sorunlar ile eczanelerde bulunması gereken ilaçlarla ilgili konuların ele alındığı toplantıda, 3 önemli karar alındı.

BAKAN KOCA YENİ KARARLARI DUYURDU

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Türkiye Eczacılar Birliği Başkan ve Üyeleri ile dün yaptığımız toplantıda aşağıdaki konularda kararlar aldık" diyerek, alınan kararları şöyle sıraladı:

1-Pandemi nedeniyle eczanelerimizin İTS kayıtlarında meydana gelmiş olan uyumsuzluklara ilişkin düzenleme çalışmaları yapılacak.

2-Güncel ilaç stok yönetiminin daha etkin bir şekilde yapılması sağlanarak ilaç tedarikindeki sorunlar minimuma indirgenecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Fenerbahçeli taraftarlardan küfürlü tezahürat Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Fenerbahçeli taraftarlardan küfürlü tezahürat

3- Eczane ve ecza depolarında bulunması gereken ilaç listesi güncellenecek. Sağlık camiamızın değerli mensupları eczacılarımıza hayırlı olsun.