Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, kulüplere yayıncı kuruluş ile ilgili önemli uyarılarda bulundu, Trabzonspor'u örnek gösterdi.

Milletvekili CORA'dan Ortahisar Mesleki Eğitim Merkezine ziyaret Milletvekili CORA'dan Ortahisar Mesleki Eğitim Merkezine ziyaret

Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Oksijen Gazetesi'ne tam sayfa verdiği röportajda önemli açıklamalar yaptı. Sezon başında Süper Lig yayın hakları ile ilgili başvuruda da bulunan Saran, konu ile ilgili önemli bir noktaya değindi. Ünlü iş insanı, "Biz farklı bir model, ortaklık sunduk. Kulüplerin malın sahibi olduğu bir model. Bu arada bunu biz icat etmedik. İtalyanlar, İspanyollar böyle yapıyor. Kulüpler sahip olsun dedik. Maalesef kendileri sahip olmak yerine, yayıncıların esiri olmayı tercih ediyor kulüplerin çoğu. Bu işi Galatasaray, Fenerbahçe, Göztepe, Sivas ve Trabzonspor anladı. Diğerleri anlayamadı" ifadelerini kullandı.

Federasyon ile ilgili de açıklamalarda bulunan Saran, "Profesyonellikle ilgisi olmayanlar yönetici oldu, amaçları başkaydı. Temel olarak gelen yöneticiler bir şey vermek için değil almak için geldiler. Federasyonlarda da seçim olmuyor. Hepsi atanmış. Oradan buradan yakınlarla ekipler kuruluyor. Spor ilerleyemedi bu yüzden" diye konuştu.