SP Ortahisar İlçe Başkanı Turhan, iktidarın ülkeyi yönetme kabiliyetini kaybettiğini söyledi.

Saadet Partisi Ortahisar İlçe Başkanı Burak Turhan, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durumun, yaşanan zam furyasının ardından değerlendirmede bulundu. Turhan, AK Partinin yönetme kapasitesi kalmadığını ve ülkenin  uçuruma doğru sürüklendiğini söyleyerek, “Bu tablonun tek sorumlusu ülkeyi yöneten iktidardır. Biz bu nedenle diyoruz ki tablo daha da ağırlaşmadan ülke seçime gitmeli, iktidar değişmeli ve halkımız rahatlamalıdır” dedi.

“ENERJİ ZAMLARI DURDURULMADAN, BU ZAMLAR DURDURULAMAZ”

Özellikle enerji zamlarının durdurulması gerektiğini söyleyen Turhan, “Türk Lirasının döviz karşısında yaşadığı değer kaybına ve kötü ekonomi yönetimine bağlı olarak enerjiye büyük zamlar geliyor. Enerjiye zam gelmesi demek iğneden ipliğe her şeye zam gelmesi demektir. Halkımızın alım gücü düştü, ücretler eridi. Milyonlarca insanımız açlık sınırının altında, bir o kadarı da yoksulluk sınırının altında yaşıyor” ifadelerini kullandı.

“TABLO DAHA DA AĞIRLAŞMADAN SEÇİME GİDİLMELİ VE İKTİDAR DEĞİŞMELİDİR”

Çukurçayır'daki arsa satışı Belediye Meclisinde kriz çıkardı Çukurçayır'daki arsa satışı Belediye Meclisinde kriz çıkardı

Halkın içinde bulunduğu durumun sorumlusunun iktidar olduğunu söyleyen Turhan, “Halkın yaşam kalitesi her geçen gün düşüyor, insanlar artık en temel gıda maddelerini ve temel yaşam malzemelerini bile temin edemiyor. Küçük bir kesim hariç, ülkede büyük bir sefalet yaşanıyor. Akaryakıt, ekmek, tüp gaz kuyruklarını anlatarak iktidar olan AKP’nin iktidarında insanımız geçmiş günleri arıyor. Bu tablonun tek sorumlusu ülkeyi yöneten iktidardır. Biz bu nedenle diyoruz ki tablo daha da ağırlaşmadan ülke seçime gitmeli, iktidar değişmeli ve halkımız rahatlamalıdır” dedi.

“AKP’NİN YÖNETME KAPASİTESİ KALMAMIŞTIR, ÜLKE UÇURUMA DOĞRU SÜRÜKLENMEKTEDİR”

Ülkenin AK Parti iktidarıyla birlikte uçuruma sürüklendiğini söyleyen Turhan, “Mevcut iktidarın ülkeyi yönetebilme kapasitesi kalmamıştır, halkın iktidara güveni kalmamıştır. Türkiye yönetilmiyor adeta savruluyor, uçuruma doğru sürükleniyor. İktidarın her işbaşında kaldığı her günün faturası, dünden daha ağır oluyor. Bu bedeli kim ödüyor? Toplumun ekonomik olarak en güçsüz tabakaları. Allahtan korkun, bunun hesabını halka vermekten, yani sandıktan kaçıyorsunuz ama yarın eninde sonunda sandık ortaya gelecek ve hesap vereceksiniz. AKP’nin yönetme kapasitesi kalmamıştır, ülke uçuruma doğru sürüklenmektedir” şeklinde konuştu.

Fatoş YETİMHELLAÇ