Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Ümit Çebi, MHP lideri Devlet Bahçeli hakkındaki skandal paylaşımı nedeniyle disipline sevk edildi. GİK Üyesi Çebi’ye MHP Trabzon’dan da tepki sesleri yükseldi.

Songül MAZLUM-Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Ümit Çebi, MHP lideri Devlet Bahçeli hakkındaki skandal bir paylaşımda bulundu. GİK Üyesi Çebi’ye MHP Trabzon Teşkilatlarından tepki sesleri yükselirken, partisi de skandal paylaşım için harekete geçti ve disiplin sürecini başlattı. Saadet Partili Çebi sosyal medya hesabından, “MHP Genel Başkanı’nın bu ülkeye tek faydası çocuğunun olmamasıdır. Allah ne ederse güzel eder.” paylaşımında bulundu.

Trabzon’da uluslararası festival düzenlenecek! Trabzon’da uluslararası festival düzenlenecek!

Disipline gönderildi (2)

Bu paylaşım kısa sürede büyük tepki topladı. Partisi bile bu paylaşım üzerine disiplin sürecini başlattıklarını duyurdu. Parti Sözcüsü Birol Aydın tarafından yapılan açıklamada, “Önce ahlak ve maneviyat diyerek yola çıkmış ve yarım asrı aşkın bir süredir de bu anlayışla yoluna devam eden Milli Görüş Hareketimizin ilkeleri ile asla bağdaşmaya açıklamalarda bulunan Ümit Çebi, Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir. Hiçbir insana söylenmeyecek ve hiçbir insanın da hangi sebeple olursa olsun kullanmaması gereken bu ifadeleri asla tasvip etmediğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.” dedi.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ'NİN ŞEFKATLİ KOLLARI TARAFINDAN KORUNMAK MECBURİYETİN VAR

Disipline gönderildi (2) TARIM

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım yaptığı açıklamada, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ile ilgili sosyal medya üzerinden hakaretlerde bulunan Ümit Çebi; gücünü nerden aldığını ve nasıl bir cesaret hapı içtiğini bilmiyorum da; bulaşmış olduğun davayı da, liderini de tanımadığın apaçık ortadadır. Ne yazık ki bugün itibarıyla Milliyetçi Hareket Partisi'nin şefkatli kolları tarafından korunmak mecburiyetin vardır. Çünkü yaptığımız araştırmalara göre insanlıktan uzak, karakterden yoksun, sadece klavye kabadayılığı yapacak bir mahluksun ve bu insanlık piyasasında sevenin hiç yoktur. Mensubu olduğun partinin asaletli davranışı da bizleri mutlu etmiştir.” açıklamalarında bulundu.

BAHÇELİ İÇİN ÖLÜMÜ GÖZE ALACAK BİNLERCE EVLADI VAR

Disipline gönderildi (2) GEDİKLİ

MHP Ortahisar İlçe Başkanı Murat Gedikli ise Çebi’ye seslenerek, “Ülkücü Hareketin Lideri Sayın Devlet Bahçeli için; ölümü bile göze alacak binlerce evladının olduğunu sakın ama sakın aklından çıkarma! Demişsin ya iyi ki evladı yok! Sadece hatırlatmak istedim!” paylaşımında bulundu.

HAKKIMDA ALINACAK KARARA BOYNUM KILDAN İNCEDİR

Yaşanan gelişmeler üzerine Ümit Çebi, “Meydanlarda ve TV’lerde Milli Görüş’ün tek Partisi Saadet Partimiz hakkında illet, zillet ve hainlerle birlikte olma iftiralarında bulunan, MHP Genel Başkanı hakkında attığım bir tweet'ten dolayı Genel Merkezim tarafından, Yüksek Disiplin Kuruluna verilmiş bulunmaktayım. Genel Merkez Yüksek Disiplin Kurulumuzun benimle ilgili alacağı karara tüm zerrelerimle saygılıyım. Hakkımda alınacak karara boynum kıldan incedir. Son nefesime kadar davam için her fedakarlığa hazırım ve genel merkezimin emrindeyim.” açıklamalarında bulundu.