Yusuf Yazıcı devre arası transfer döneminde Rusya ekibi CSKA Moskova'ya kiralık olarak transfer olmuştu. Rus ekibiyle Lille arasındaki satın alma opsiyonu anlaşmasında kritik bir detay olduğu ortaya çıktı.

Trabzonspor'dan Fransa Ligue 1 ekiplerinden Lille'e transfer olan Yusuf Yazıcı, ligde şampiyonluk yaşadıktan sonra bir türlü eski formunu yakalayamadı. Kulüpten ayrılığı gündeme gelen Yusuf için Trabzonspor ve CSKA Moskova takımları devreye girdi. Yusuf nihai kararını Rusya ekibi CSKA Moskova'ya kiralık olarak transfer olarak vermişti. Bonservisi Lille'de bulunan Yusuf Yazıcı'nın kiralık sözleşmesinde ilginç bir madde olduğu ortaya çıktı.

0x0-yusuf-yazici-cska-moskovayi-buyuledi-macin-adami-secildi-1646124320092

YUSUF YAZICI KRİZİ

CSKA Moskova'nın milli futbolcuyu kadrosuna transfer edebilmesi için kiralık sözleşmesinin süresi zarfında bonservis bedelini ödemesi gerekiyor. Rus ekibi eğer Lille'e kiralık sözleşmesi süresi zarfında ödemeyi gerçekleştirmezse transferi gerçekleştiremiyor. Öte yandan Yusuf Yazıcı'nın ortaya koyduğu muazzam performans sonrası oyuncunun transfer edilmemesi CSKA Moskova taraftarlarından da tepki gelebilir. Rusya-Ukrayna arasında çıkan savaş nedeniyle de UEFA, Rus ekibi CSKA Moskova'ya transfer yasağı uygulayabilir.

yusuf-yazici-resmen-lille-den-cska-ya-transfer-14677281_3675_m-61-2

Türkiye, Faroe Adaları deplasmanından mağlup ayrıldı! Türkiye, Faroe Adaları deplasmanından mağlup ayrıldı!

YUSUF YAZICI'NIN RUSYA PERFORMANSI

Rus ligini mükemmel bir başlangıç yapan Yusuf Yazıcı Moskova ekibinde forma giydiği 8 karşılamada 8 gol, 2 asistlik müthiş bir performans ortaya koydu. 25 yaşındaki Trabzonlu futbolcunun güncel piyasa değeri 15 milyon euro.