RTSO Başkanı Karamehmetoğlu, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Rize Ticaret ve Sanayi Odası (RTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, yapımına başlanan İyidere Lojistik Merkezinin demiryolu hattıyla desteklenmesi gerektiğini kaydetti. Rize Ticaret ve Sanayi Odası (RTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, beraberinde Meclis Başkanı Şükrü Cevahir, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Cem Temizel ve Murat Artan, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ahmet Arif Mete, Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Mürteza Ağun, Hamza Tüylüoğlu, İsmail Selim Bilgin, Mehmet Taşkın, Mehmet Üzümcü ve Genel Sekreter Yardımcısı Emrah Kaytaz ile düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

RİZE ARTVİN HAVALİMANI RİZE’YE DEĞER KATACAK

RTSO Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Rize-Artvin Havalimanının nisan ayı içerisinde deneme uçuşları ile birlikte takip eden günlerde hizmete açılacağını kaydederek, “Süreç içerisinde ayda ortalama 2 kez havalimanımızı ziyarete gittik. Havalimanımızın Müdürü Fikret Akbulut’un bizler için bir şans olduğunu düşünüyorum.

TTSO’da yaşanan taciz skandalıyla ilgili mahkeme iki tarafa da ceza verdi TTSO’da yaşanan taciz skandalıyla ilgili mahkeme iki tarafa da ceza verdi

Daha önce 3 kez sıfırdan havalimanı kurmuş olan müdürümüzün tecrübeleri ile süreci iyi bir şekilde yürüttüğünü söyleyebilirim. Paylaşımcı, yöreye değer veren bir kişi olması bizleri mutlu etmiştir. Kendisinden hep birlikte Rize ve Rizeliler olarak istifade edeceğiz. Havalimanımızdan beklentimiz yüksek. İlimize katacağı çok şey var. İlimizin gelişmesine, vizyon projelerine katkıda bulunmasına, yurt içi ve yurt dışında tanıtılmasında çok önemli işlev görecek. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Burada yapımının talimatını veren Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm emeği geçenlere ve bu projede çalışanlara, Odam ve üyelerim adına şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

LOJİSTİK MERKEZ DEMİRYOLU İLE DESTEKLENMELİ

Rize’nin İyidere ilçesinde yapımına başlanan Rize İyidere Lojistik Merkezin olmazsa olmaz projelerinden olduğunu kaydeden RTSO Başkanı Karamehmetoğlu, “Bildiğiniz üzere bizim için olmazsa olmaz projelerimizden biri de lojistik merkez projesidir. Odamız olarak bu projeye çok önem verdik. Burada üniversitemizin ve ticaret borsamızın ciddi katkıları oldu, Boğaziçi Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi hocalarımızın da katkıları ile projemiz belirli bir noktaya geldi. Bugün dolgu çalışmaları devam ediyor. Faaliyete geçtiği zaman Rize’nin güney kuzey aksındaki en önemli atardamarlarından biri olacağını düşünüyorum. Tabii ki Lojistik Merkez yapmak yeterli değil. Rize Mardin Sevgi Yolu Projemizde henüz ihalesi yapılmamış bazı bölümler mevcut. Lojistik merkez tamamlansa dahi bu bölümler tamamlanmadan yeterli verimi elde edemeyiz.

Bu anlamda bir an önce bu güzergâhtaki eksik kalan yol ve tünel inşaatlarının tamamlanmasını beklediğimizi de ifade etmek isterim. Bunun yanında mutlaka ve mutlaka kuzey-güney aksında lojistik merkezimizin bir demiryolu hattıyla desteklenmesi gerekmektedir. Geçtiğimiz yılın Aralık ayında doğu ve güneydoğu illerine ziyaretleri yaptık. Diyarbakır, Malatya, Elazığ, Mardin, Bingöl ve Erzurum illerini ziyaret ettik. O bölgede Diyarbakır’da bir lojistik merkez kuruluyor. Bizim Oda olarak yapmak istediğimiz şey oradaki lojistik merkez ile Rize İyidere Lojistik Merkezimizi entegre etmektir. Bu yöndeki çalışmalarımız devam ediyor. Bu projeler sadece ilimizin ve bölgemizin değil ülkemizin vizyon projeleridir.” diye konuştu.