Rize’de eşini darp ederek öldüren Dursun'un annesi Melek Dursun, "Benim öyle bir oğlum yok, gebersin orada" dedi.

Rize'de eşi Özlem Dursun'u darp ederek vahşice katleden Ramazan Dursun'un annesi Melek Dursun oğlunun kendisinin dövdüğünü belirtti. 

Gelinini korumaya çalıştığı söyleyen anne Dursun, "Oğlumla gelinim evleneli 17 yıl oldu. Ben gelinimi korurken oğlum beni de döverdi. Bende derdim ona karını neden dövüyorsun. Kadın dövülür mü? İkimizde feci şekilde döverdi. Bir kerede oğlumla mahkemelik olduk. Yine dedim oğlumu hapse atsalar çocuklar kalacak tek başlarına o yüzden şikayetimizi geri çektik." dedi.

Ekrem İmamoğlu’nun danışmanının acı günü! Ekrem İmamoğlu’nun danışmanının acı günü!

AW644988_03

Ramazan Dursun'un babasının ölümüne neden olduğunu belirten anne Dursun, "Büyük oğlum İstanbul'dan geldi. Aralarında husumet olmuş diğer oğlumla. Bende yatıyordum. Gece bunların babası beni telaşla uyandırdı. Bende hemen kalktım. Baktım ki Ramazan abisinin sırtına çıkmış kavga ediyor. Kafa atmış abisine abisinin de sadece ağzı değil damağını yırttı. Bende öyle uykulu halde Ramazan'ın sırtına atladım. Atladım boynunu sıkıştırdım. Semersiz at gibi evin içinde gezdirdi beni. O sıra mutfağa giderek bıçak aldı. Koştu hemen arka balkona abisini bıçaklayacak. Ben onun sırtından aşağıya inmiyorum. Çünkü cinayet işleyecek. Sonra biraz çabaladık öyle evden dışarıya attık onu. Abisi de daha sonra karakola gitti şikayet etti. Öyle de Ramazan'ı aldılar. Abisi de davadan vazgeçti. Biz bundan 17 senedir çekiyoruz. Babasının da bu olaydan sonra aort damarı çatladı. Biz acile gittiğimizde doktor dedi ki bu neyden korktu. Bu evde kavga ettiğinden dolayı babası kalp krizi geçirdi öldü.' ifadelerini kullandı.

Gelinini çok sevdiğini vurgulayan Melek Dursun, "Gelinimle aramızda kötülük hiçbir şey yoktu. Ben gelinimi severdim. Eksiklerini giderirdim. Eksikleri olmasın yeter ki derdim. Yemezdim yedirirdim. Gene de başaramadım. Uşağım hep aynıydı. Gitti evine aldığım mobilyaları ikinci el olarak sattı. Gittim İstanbul'dan topladım onları. Buradan ev tuttum onlara. Ben 16-17 senedir çekiyorum ondan. Uyuşturucu tedavisi olsun diye Samsun'a da getirdim onu. Tedaviye karşılık vermedi. Her şeyini ben karşıladım onun. Ne bulursa içerdi. Bulduğu paraları da uyuşturucu alıyordu. Antalya'ya gittikten sonra daha da bozuldu. Karısı girdi dükkana karısına dedi ki gittin uğradın dükkana oraya telefonla konuşmak için mi girdin. Ondan sonra çıktı eve karısına vura vura öldürdü onu. Küçük kardeşimle de bitişik oturuyorlardı. Küçük kardeşimde telefon etti bana. Melek abla bir şey biliyor musun? Dedim ki yok. Dedi ki Ramazan'la Özlem yok. Ramazan bu gece Özlem'i vura vura öldürdü. Hastanelerde ameliyat ettiler dedi. Ben evde kıyamet kopardım. Ben hastanelere gidemedim kendime güvenemedim. Düşerim orada felç olurum, kalp krizi geçiririm. Ben acıların kadınıyım. Benim çektiğim çileleri kimse çekmedi. Ben evlat gömdüm. Benim diğer çocuğum 4 yaşında trafik kazası geçirdi. Ben oğlumla çok uğraştım. İstanbul'a gittim tedavisi için. Gitmediğim yer kalmadı. Benim vücudumun pilleri bitti. Ben torunlarımı gidip göremiyorum. Ben onları görsem kalp krizi geçirim. Ben onların yüzüne bakamam. Maddi durumda bakarım onları. Elimden geldiği kadar. Dilenirim de bakarım onlara ama bedenden bakamam. Onları gördüm mü bir şey olur bana. Bana bir şey olursa eğer bu yetim çocuğum ne olacak. Bende yetim çocuğumda yetim. Kardeşleri Hızır'ımı yediler bitirdiler. Bir tanesine 100 bin TL'lik altın diğerine de aynı şekilde. Bu çocuğumu yedi bitirdiler. Benim çocuğum yazardı kitap sattı. Yerlerde süründükçe kazandık paraları. Kardeşleri aldı yedi o paraları. Sonra evde ettiler kavga onun yüzünden babasının aort damarı çatladı. Beni yetim bıraktılar. Benim pillerim bitti. Ben daha hiçbir şey yapamıyorum. Kendi hizmetimi bile yapamıyorum. Artık dayanamıyorum." şeklinde konuştu. 

 Ramazan Dursun’un cezaevinden kendisine haber gönderdiğinin ifade eden anne Dursun şu sözleri kullandı: "Ramazan cezaevinden bana haber gönderiyor. 'Anamı arayın deyin ona ki Ramazan cezaevindedir' diye. Ben ona sahip çıkmıyorum. Gebersin orada. Benim gelinimi öldürdü, çocuklarımı yetim, torunlarımı yetim bıraktı. Ben ona sahip çıkmıyorum gebersin orada. 3 tane çocuğunu yetim bıraktı. Ben onu daha istemiyorum. Benim öyle bir evladım yok" şeklinde konuştu.