3 milyon yolcu kapasitesi ile açılan havalimanı, bir ayda 100 bini bile bulmadı.

Emir ÖNEL - Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 14 Mayıs’ta açılan 4.5 milyara yapılan Rize-Artvin Havalimanı’nda beklenen yolcu trafiği henüz yakalanamadı. Yılda 3 milyon yolcu kapasitesine sahip olan havalimanını açıldığı ilk ay 24 bin 390 yolcu kullanırken, haziran ayında yolcu sayısı 81 bin 486 oldu.

Dünyaca ünlü şarkıcı Alexandra Stan Karadeniz'e geliyor! Dünyaca ünlü şarkıcı Alexandra Stan Karadeniz'e geliyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 14 Mayıs’ta açılan Rize-Artvin Havalimanı’nda beklenen yolcu trafiği henüz yakalanamadı. Yılda 3 milyon yolcu kapasitesine sahip olan havalimanını açıldığı ilk ay 24 bin 390 yolcu kullanırken, haziran ayında artış yaşansa da yolcu sayısı 100 bini bile bulmadı. Haziran ayında iç hatlardaki yolcu sayısı 81 bin 343’e yükselirken, dış hatlardaki yolcu sayısı ise 143’te kaldı. Rize-Artvin Havalimanı’nı haziran ayında kullanan toplam yolcu sayısı 81 bin 486 oldu. 4,5 milyar liralık kamu kaynağı kullanarak yapılan havalimanını mayıs ayında iç hatlarda 222, dış hatlarda ise 7 uçak kullanırken, bu sayı haziran ayı itibariyle iç hatlarda 631, dış hatlarda ise 10’a yükseldi. Yük trafiği ise mayıs ayında 151 ton iken, haziran ayında 566 tona yükseldi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN UYARMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize-Artvin Havalimanı açılışında "Uçaklarımız boş gidip geliyor. Bu uçaklar boş gidip gelirse bu ne Rize’ye ne de Artvin’e yakışır. Bu uçakları doldurun ki bu gidip gelişler çok daha farklı bir şekilde devam etsin" ifadelerini kullanmıştı.