Rize-Artvin Havalimanı açılalı henüz bir hafta olmadı ama STK temsilcileri şimdiden Trabzon Havalimanı ile kıyaslamaya başlayarak, seferlerden duydukları rahatsızlığı ortaya koydu.

Rize-Artvin Havalimanı açılalı henüz bir hafta olmadı ama STK temsilcileri şimdiden Trabzon Havalimanı ile kıyaslamaya başlayarak, seferlerden duydukları rahatsızlığı ortaya koydu. 1957 yılında açılan Trabzon Havalimanı ile açılalı henüz 1 hafta olmayan havalimanının seferlerini kıyaslayan Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Rize Şube Başkanı Recep Ali Karakayonlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bu uçaklar boş gidip gelirse bu ne Rize’ye ne de Artvin’e yakışır. Bu uçakları doldurun ki bu gidip gelişler çok daha farklı bir şekilde devam etsin.” açıklamalarını da duymazlıktan gelerek mikro milliyetçilik yaptı. 


RİZE’DEN SADECE AKŞAM SEFER VARMIŞ


Trabzon Havalimanı’ndan Ankara’ya sabah, öğle, akşam ancak Rize’den sadece akşam uçak seferi olduğunu kaydeden Başkan Karakoyunlu, “Bu tablo şunu anlatıyor. İş insanıysan, vaktiniz kıymetliyse Ankara’ya gidecekseniz Trabzon Havalimanı’nı kullanın. Trabzon’dan sabah, öğlen, akşam Ankara uçuş var. Rize’den sadece akşam… Bu böyle olmamalı…” ifadelerini kullandı. Uçak seferlerine gösterilen ilgiye göre Rize-Artvin Havalimanı için yeni bir planlama yapılması bekleniyor.

MasterChef'te yarışmacı Trabzonluyum dedi olanlar oldu! MasterChef'te yarışmacı Trabzonluyum dedi olanlar oldu!

Songül MAZLUM