Türkiye'nin ünlü oyuncularından Rıza Akın öldü. Peki Rıza Akın kimdir? Rıza Akın kaç yaşında, nerede doğdu? Detaylar haberimizde...

Cüneyt Arkın'ı Trabzon Sokaklarında Sorduk Cüneyt Arkın'ı Trabzon Sokaklarında Sorduk

Adana'da 1957 yılında doğan Rıza Akın, tiyatro kariyerine Adana Halkevi'nde başladı. Tiyatro hayatına Ankara'da devam eden Akın, meslek hayatına Ankara Birlik Tiyatrosu'nda başladı.

Rıza Akın kariyeri

Tiyatro kariyerine ara verdikten sonra (1969-1977) iletişim okudu ve gazeteci olarak çalışmaya başladı. 1997 yılında Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğu'nu kurdu ve beş yıl boyunca sanat danışmanlığı yaptı. 2005 yılında Tayfun Pirselimoğlu'nun bitmemiş filmi 'Quartet' ile oyunculuğa geri döndü.

Birçok TV dizisinde ve uzun metrajlı filmde rol aldı. Adana Tiyatro Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. Tiyatro çalışmalarının yanı sıra Alev Alev, Kardeş Payı, Maral, Cesur Yürek, Can Evim, Amca, Sen Ateşböceği Gördü gibi birçok film ve dizide rol aldı.

Rıza Akın neden öldü ?

65 yaşındaki oyuncu Rıza Akın hastalanınca hemen hastaneye kaldırıldı ve kontrollerden sonra beyin kanaması geçirdiği ortaya çıktı. Hemen ameliyata alınan Rıza Akın 'ın tedavisine yoğun bakımda devam edildi. Ancak tüm müdahalelere rağmen Rıza Akın hayatını kaybetti.

Menderes Samancılar yaptığı paylaşımda Rıza Akın'ın son durumunu paylaşmıştı:

"Rıza Akın kardeşim beyin kanaması geçirdi. Ameliyattan çıktı, yoğun bakımda. Allah onu sevdiklerine bağışlasın. Kardeşim bunu da atlatacaktır. Sonuna kadar tüm doktorlarımıza inanıyor ve güveniyoruz."